Tesco zamknęło dziewięć sklepów. Trafiły na sprzedaż

Z kraju

Wachowiec o zmianach w zakazie handluTVN24 BiS
wideo 2/4

Tesco wystawiło na sprzedaż dziewięć nieruchomości. "Po zamknięciu nierentownego sklepu naturalnym kolejnym krokiem jest znalezienie nabywcy dla obiektu czy działki" - poinformowało tvn24bis.pl biuro prasowe firmy.

Pod koniec sierpnia br. Tesco poinformowało o planach likwidacji 13 przynoszących straty sklepów w Polsce. Wówczas wskazano, że w wyniku ogłoszonych zmian, może dojść do zwolnienia nawet 2200 pracowników.

Sklepy Tesco na sprzedaż

Dziewięć z nich zakończy swoją działalność z końcem października. I to właśnie te nieruchomości trafiły na sprzedaż. Chodzi o placówki w następujących lokalizacjach:

- Poznań, Mrągowska,

- Września, Kaliska,

- Jelenia Góra, Wolności,

- Gliwice, Wielicka,

- Knurów, Szpitalna,

- Żory, Malinowa,

- Bytom, Karpacka,

- Hrubieszów, Dworcowa,

- Piaseczno, Kusocińskiego.

"Stale analizujemy nasze placówki, by mieć pewność, iż nasze super- i hipermarkety są sklepami rentownymi" - podkreślili przedstawiciele biura prasowego Tesco.

Jednocześnie zwracając uwagę, że "aktualne działania nie oznaczają zamknięcia kolejnych sklepów, są konsekwencją wcześniejszych zamknięć, ogłoszonych w sierpniu".

Portal branżowy Wiadomościhandlowe.pl poinformował, że podmiotem odpowiedzialnym za poszukiwanie inwestora jest BNP Paribas Real Estate. Firma nie chce jednak zdradzać szczegółów. "Na tym etapie możemy poinformować, że BNP Paribas Real Estate Poland pozostaje w relacjach biznesowych z Tesco Polska" - czytamy w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl.

Rynek

Pod względem przychodów największą siecią marketów w Polsce jest Biedronka, mająca około 2,8 tys. sklepów w ponad tysiącu miejscowościach.

Pod szyldem Carrefour działa blisko 900 sklepów, Lidl ma w Polsce ponad 600 placówek, a liczba marketów Tesco wynosi około 400.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock