TVN24 Biznes | Z kraju

Oszuści wysyłają maile, podając się za Pocztę Polską. "Prosimy nie klikać w link"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Oszuści wykorzystują szczepienia przeciwko COVID-19
Oszuści wykorzystują szczepienia przeciwko COVID-19TVN24
wideo 2/5
TVN24Oszuści wykorzystują szczepienia przeciwko COVID-19

Poczta Polska ostrzega przed oszustami, którzy wysyłają fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłek do odbiorcy. "Prosimy nie klikać w link oraz nie otwierać załącznika" – apeluje spółka w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Wiadomość e-mail o temacie 'Brak powiadomienia o dostawie' jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany link. Prosimy zwrócić uwagę na wiadomości o podobnym temacie oraz treści, zawierające podejrzany link lub załącznik. Prosimy nie klikać w link oraz nie otwierać załącznika" – czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

Prawidłowy adres

"Przypominamy, że prawidłowy adres strony Poczty Polskiej to https://www.poczta-polska.pl oraz adres do śledzenia przesyłek to: https://emonitoring.poczta-polska.pl/" – informuje Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej.

"W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci" – dodaje Justyna Siwek.

Spółka zaznacza, że nie nalicza opłat za przetrzymywanie przesyłek, a także nie ponosi odpowiedzialności za działania klientów sprowokowane wiadomościami rozpowszechnianymi przez inne podmioty, w tym podmioty podszywające się pod Pocztę Polską.

Kolejne oszustwo

To kolejne oszustwo dotyczące przesyłek pocztowych, jakie pojawia się w ostatnim czasie.

Niedawno informowaliśmy o mieszkance Gniezna, która dostała wiadomość SMS-em, że musi dopłacić niewielką kwotę do przesyłki. Kiedy kobieta chciała uregulować płatność, wykradziono jej dane bankowe i zaciągnięto w jej imieniu kredyty na ponad 20 tysięcy złotych.

W styczniu pisaliśmy o oszustach podszywających się pod firmę InPost. W ubiegłym tygodniu także Poczta Polska ostrzegała przed cyberprzestępcami podającymi się za spółkę, którzy wysyłają wiadomości nakłaniające do kliknięcia w podejrzany link.

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości