TVN24 Biznes | Z kraju

P4, operator sieci Play przejmie UPC Polska. Jest umowa

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Cieszyński o zmianach dla użytkowników telefonicznych kart prepaid
Cieszyński o zmianach dla użytkowników telefonicznych kart prepaidTVN24
wideo 2/2
TVN24Cieszyński o zmianach dla użytkowników telefonicznych kart prepaid

Spółka P4, operator sieci Play, przejmie UPC Polska. Firma poinformowała, że w środę podpisała umowę z Liberty Global dotyczącą nabycia 100 procent udziałów w UPC Polska.

Nabycie UPC Polska wymaga zgody właściwych organów antymonopolowych. "Zamknięcie transakcji planowane jest na pierwsze półrocze 2022 roku" - wskazano w środowym raporcie. Wartość transakcji wyniesie 7 mld zł.

UPC Polska był do tej pory częścią Liberty Global, czyli międzynarodowego operatora usług telewizji i szerokopasmowego internetu, działającego w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Południowej i Karaibów. Brytyjska firma pod koniec lipca poinformowała o otrzymaniu oferty dotyczącą sprzedaży biznesu w Polsce.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

P4 przejmie UPC Polska

UPC Polska jest jednym z największych dostawców usług internetowych w Polsce. Z usług firmy korzysta ponad 1,5 mln klientów. W zasięgu sieci spółki znajduje się ponad 3,5 mln gospodarstw domowych. W 2020 roku francuski Iliad przejął Play Communications, operatora sieci komórkowej Play, i wycofał akcje tej spółki z obrotu na GPW.

W środowym raporcie przekazano, że na podstawie danych finansowych za ubiegły rok, łączne przychody Play i UPC Polska wynoszą 9 mld zł. Po zamknięciu transakcji Play i UPC mają dostarczać usługi telekomunikacyjne do ponad 17 mln subskrybentów.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Pozostałe wiadomości