Rząd luzuje obostrzenia. Koniec pracy zdalnej w urzędach

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Premier: utrzymujemy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych
Premier: utrzymujemy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętychTVN24
wideo 2/7
TVN24Premier: utrzymujemy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych

Rząd luzuje obostrzenia covidowe od 1 marca. - Nadal tylko będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach użyteczności publiczności, w sklepach - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał kwarantanna i izolacja pozostaje w skróconym czasie.

Rząd zdecydował o zniesieniu większości obostrzeń od 1 marca. Pozostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, izolacja i kwarantanna dla współdomowników oraz kwarantanna przyjazdowa dla osób bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia - co się zmieni?

- Dzisiaj znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne. Ograniczamy te obostrzenia wszystkie obostrzenia, które obowiązywały do dzisiaj. Nadal tylko będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach użyteczności publiczności, w sklepach. Tam, gdzie ten dystans między ludźmi jest bliski - mówił szef rządu.

Premier Morawiecki poinformował również o utrzymaniu izolacji i kwarantanny dla domowników w krótszych okresach. Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zostają restrykcje, które "mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem kryterium ograniczania transmisji wirusa".

- Przywracamy normalną pracę w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna. Dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania - dodał premier.

- Będziemy stopniowo odchodzić od wszystkich pozostałych obostrzeń, ale dzisiaj ogromna większość z nich wkrótce przestanie obowiązywać - powiedział Mateusz Morawiecki. W podobnym tonie wypowiadał się na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

- To są oczywiście też restrykcje, które w perspektywie kolejnych tygodni czy miesięcy będziemy decydowali się znosić - zawsze konsultujemy te decyzje ze specjalistami, w tym przypadku chodzi o Radę do spraw covid, która działa w nowej formule. Wczoraj odbyło się spotkanie i dyskutowaliśmy m.in. na ten temat - poinformował szef MZ.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości