Z kraju

Piechociński chce wprowadzić konstytucję dla przedsiębiorców

Z kraju

fujitsu.com/mediaPiechociński: ustawa stworzy najlepszą przestrzeń dla polskiej przedsiębiorczości

Na posiedzeniu rządu przedstawię nową konstytucję dla polskiej przedsiębiorczości, czyli projekt ustawy Prawo o działalności gospodarczej – powiedział w poniedziałek we Wrocławiu wicepremier Janusz Piechociński.

Nowe prawo o działalności gospodarczej ma – jak podkreślił Piechociński - „uwzględniać ducha polskiej przedsiębiorczości”. - Będzie również uwzględniać, co zrozumiałe, to że jesteśmy od 10 lat w Unii Europejskiej. Ustawa ta jest szczególnie ważna, bo zawiera bardzo potrzebne nowe impulsy (…). Stworzy ona najlepszą przestrzeń dla polskiej przedsiębiorczości - mówił minister gospodarki.

Ważne zmiany

Piechociński podkreślił, że po przejściu ustawy przez parlament, bardzo ważna będzie jej realizacja w praktyce. - Potrzebne jest, by po wdrożeniu ustawy i wydaniu stosownych rozporządzeń zbudowane zostało zaufanie pomiędzy państwem a przedsiębiorcami, pomiędzy państwem i jego agendami z Urzędem Skarbowym na czele - mówił Piechociński. Zdaniem wicepremiera polska gospodarka opiera się na „trzech zdrowych, zrównoważonych silnikach”. - To spora konsumpcja wewnętrzna, jesteśmy szóstym rynkiem Europy. To również inwestycje, także w sektorze przedsiębiorstw, i o tym świadczy dynamiczny wzrost popytu na stal w polskiej gospodarce. Wreszcie rosnący eksport - dodał wicepremier.

Czas na Iran

Jak mówił, po rozwinięciu kierunków eksportowych do Chin, Indii i krajów arabskich, przyszedł czas na Iran. - Przygotowujemy bardzo intensywny program aktywizacji i pobudzenia polskiego eksportu na rynek irański – bardzo ważny i potencjalnie duży rynek. We wrześniu razem z ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną wybieramy się do Iranu na misję z dużą reprezentacją polskich przedsiębiorstw - zapowiedział Piechociński.

Autor: msz/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: fujitsu.com/media

Pozostałe wiadomości