To wilki głodne sukcesu. "Wyróżnienie otwiera drzwi do sektora wartego bilion dolarów"

Z kraju

TVN24BiS /Młodzi Polacy wśród najzdolniejszych w Europie

Paula Bruszewska i Marcin Bruszewski znaleźli się wśród 30 najzdolniejszych młodych Europejczyków. - Takie wyróżnienie otwiera drzwi do sektora, który będzie warty bilion dolarów - mówił w TVN24 Biznes i Świat Marcin Bruszewski.

Paula Bruszewska i Marcin Bruszewski zostali wyróżnieni przez magazyn "Forbes" w kategorii "Przedsiębiorcy społeczni" za start-up Social Wolves.

Zajmuje się on aktywizacją młodych Polaków. "Wilki to określenie oddające ambicje, skuteczność i głód sukcesu. To co wyróżnia nasze wilki, to że na swojej drodze do sukcesu uwzględniają interes innych, że wykorzystują swój talent i skuteczność, by aktywnie działać na rzecz zmiany świata na lepsze. Stąd określenie społeczne"- wyjaśniają twórcy.

Fundacja organizmuje m.in. olimpiadę, w którą zaangażowało się już ponad 7 tys. uczniów. Opracowali oni 339 projektów społecznych, a w efekcie dotarli do ponad pół miliona beneficjentów. Organizatorom udało się zaprosić do współpracy 2261 organizacji partnerskich.

Ogromne wyróżnienie

Goście TVN24 Biznes i Świat zostali nagrodzeni za swoją innowacyjność.

- Nasza działalność została doceniona nie tylko z poziomu edukacyjnego, ale też jako innowacja na skalę międzynarodową - mówiła Paula Bruszewska.

Marcin Bruszewski uważa, że wyróżnienie otwiera nowe drzwi i możliwości. - To otwiera drzwi do nowego sektora inwestycji społecznych, które JP Morgan ma być do 2020 roku warty około biliona dolarów. To inwestycje z pogranicza charytatywnych ale wykorzystujących biznesowe narzędzia - powiedział Bruszewski.

Tysiące ludzi

Paula Bruszewska przypomniała, że przez ostatnie dwa lata 18 tys. studentów i licealistów zorganizowało z setki projektów społecznych. - W ten sposób zrobili coś dobrego dla innych, swojego otoczenia, a jednocześnie ćwiczyli kompetencje, których normalnie nie mają okazji ćwiczyć, a które okazują się kluczowe, kiedy szukają pracy lub zakładają własną firmę - wyjaśniła Bruszewska.

Marcin Bruszewski wspominał, że w pracy nad projektem - podobnie jak uczestnicy programu - organizatorzy musieli nauczyć się pracować w zespole i negocjować. - Sami pokonaliśmy te trudności - mówił Bruszewski.

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: zwolnienizteorii.pl/