Szczurek o SKOK Wołomin: Resort interesuje się sprawą

Z kraju


Nadzór nad SKOK prowadzi KNF, nie MF natomiast resort interesuje się całą sprawą - oświadczył w czwartek minister finansów Mateusz Szczurek, komentując decyzję Komisji Nadzoru Finansowego o zawieszeniu od czwartku działalności SKOK Wołomin.

- Nadzór oraz proces restrukturyzacji SKOK jest prowadzony przez KNF, a depozyty są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów też głosował za interwencją w SKOK Wołomin - powiedział minister w czwartek dziennikarzom, pytany, co MF zamierza zrobić ws. sytuacji w SKOK Wołomin.

Rola KNF

Jak dodał, SKOK-i jako system i sytuacja SKOK Wołomin była przedmiotem dyskusji na posiedzeniu komitetu stabilności finansowej, którego jest przewodniczącym. - Ci, którzy trzymają pieniądze w SKOK Wołomin, mogą się cieszyć, że są one gwarantowane przez BFG do wysokości 100 tys. euro. KNF odpowiada za nadzór nad SKOK, nadzoruje i monitoruje sytuację - konkludował. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w czwartek, że zdecydowała o zawieszeniu od tego dnia działalności SKOK w Wołominie. KNF podała, że decyzja spowodowana jest utratą możliwości regulowania przez tę Kasę zobowiązań w zakresie wypłaty środków deponentom oraz członkom kasy.

Autor: msz//bgr / Źródło: PAP