Były rzecznik PiS "zagra" w Ekstraklasie. Zaskakujący transfer

Z kraju

tvn24Mastalerek o przemalowaniu samolotów LOT-u

Kolejny głośny transfer z udziałem Marcina Mastalerka. Były poseł i rzecznik Prawa i Sprawiedliwości został nowym wiceprezesem Ekstraklasy.

"W ramach dwuosobowego zarządu Marcin Mastalerek będzie odpowiadał za bezpieczeństwo, współpracę z rządem i samorządami w zakresie poprawy systemu szkolenia oraz budowania infrastruktury na potrzeby rozwoju młodzieżowej piłki nożnej, a także działania public affairs" - poinformowała spółka w komunikacie na stronie.

Jak wskazano, "w kolejnych latach Ekstraklasę i tworzące ją kluby czeka szereg strategicznych projektów o szczególnym znaczeniu dla rozwoju młodych piłkarzy, ukierunkowanych na budowę infrastruktury szkoleniowej, które będą procedowane na styku z administracją rządową i samorządową".

"Z racji swojego doświadczenia, Marcin Mastalerek ma wesprzeć Ekstraklasę w realizacji tych przedsięwzięć" - dodano w komunikacie.

Jako pierwszy o sprawie poinformował "Puls Biznesu". "Marcin Mastalerek z Ekstraklasą łączony był od momentu odejścia z Orlenu, ale nie dochodziło do głosowania aż do teraz, gdy rada nadzorcza uznała, że musi wzmocnić zarząd" - podał dziennik.

Mastalerek próbował swoich sił w piłce nożnej. W liceum czas wypełniało mu bowiem trenowanie w drużynach Pogoni Szczecin i Arkonii Szczecin. - Jak widać, bez efektów. Pogodziłem się, że zabrakło mi talentu - przyznał w 2014 roku w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Ekstraklasa jest organizacją zrzeszającą kluby piłkarskie najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce.

Doświadczenie z Orlenu

Marcin Mastalerek pochodzi ze Szczecina i jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim.

W 2014 roku sprawował funkcję rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, ale w lipcu 2015 roku zastąpiła go posłanka Elżbieta Witek. Mastalerek przejął wtedy zarządzanie sztabem wyborczym partii. Podczas kampanii wyborczych Andrzeja Dudy oraz Beaty Szydło odpowiadał za komunikację oraz przygotowanie spotów i konwencji. Był również posłem na Sejm RP VII kadencji.

Nie znalazł się jednak na listach w ostatnich wyborach do parlamentu. Po kilku miesiącach trafił jednak do Orlenu, gdzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej. Z firmy paliwowej odszedł we wrześniu ubiegłego roku.

Autor: mb / Źródło: PAP, tvn24bis.pl