Loteria szczepionkowa. Wartość wypłaconych nagród wynosi ponad 4,2 miliona złotych

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Tysiące osób nie zgłasza się na drugą dawkę szczepionki. "Różnice są ogromne jeżeli chodzi o pierwszą i drugą dawkę"
Tysiące osób nie zgłasza się na drugą dawkę szczepionki. "Różnice są ogromne jeżeli chodzi o pierwszą i drugą dawkę"TVN24
wideo 2/7
TVN24Tysiące osób nie zgłasza się na drugą dawkę szczepionki. "Różnice są ogromne jeżeli chodzi o pierwszą i drugą dawkę"

Wartość wszystkich wypłaconych nagród w Loterii Narodowego Programu Szczepień to ponad 4,2 miliona złotych - podało biuro prasowe Totalizatora Sportowego. W środę, 18 sierpnia odbędzie się kolejne tygodniowe losowanie nagród w loterii szczepionkowej. Do wygrania gotówka lub hulajnogi elektryczne.

Organizator loterii - Totalizator Sportowy - podał, że zgodnie z danymi na poniedziałek, 16 sierpnia br., w loterii szczepionkowej zarejestrowanych było ponad 3,75 mln uprawnionych osób. Z kolei na ponad 4,2 mln zł opiewa wartość wszystkich wypłaconych nagród.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Loteria szczepionkowa - wartość nagród i kolejne losowanie

W środę (18 sierpnia) odbędzie się szóste, tygodniowe losowanie nagród dla zarejestrowanych od 9 do 15 sierpnia br. W losowaniach tygodniowych, co środę, do wygrania jest pięć razy po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych.

Ponadto przydzielane są także nagrody natychmiastowe; przez cały czas trwania loterii każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł (39 000 x 200 zł). Z kolei co 2000. grający może wygrać 500 zł (13 000 x 500 zł). Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona, wynosi 52 tys. sztuk.

4 sierpnia odbyło się pierwsze miesięczne losowanie w loterii szczepionkowej, gdzie rozlosowano dwa samochody Toyota Corolla oraz dwie nagrody po 100 tys. zł. Kolejne miesięczne losowanie zaplanowano na 8 września, a trzecie na 6 października. W ramach tych losowań co miesiąc można wygrać 2 x 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody Toyota Corolla (łącznie sześć sztuk).

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln złotych każda, a także dwa samochody Toyota C-HR.

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Loteria Narodowego Programu Szczepień

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

Totalizator Sportowy to spółka, w której wszystkie udziały ma Skarb Państwa.

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości