TVN24 Biznes | Z kraju

Szczepienia w zakładach pracy. Wicepremier podaje termin

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/dap
Źródło:
PAP
Jarosław Gowin: szczepienia w firmach rozpoczną się w połowie maja
Jarosław Gowin: szczepienia w firmach rozpoczną się w połowie majaTVN24
wideo 2/9
TVN24Jarosław Gowin: szczepienia w firmach rozpoczną się w połowie maja

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział, że akcja szczepień w firmach ruszy od połowy maja. - Wszystko zależy od słowności koncernów produkujących szczepionki, jesteśmy jednak dobrej myśli - dodał.

W poniedziałek odbyło się spotkanie wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina z przedstawicielami przedsiębiorców dotyczące szczepień w zakładach pracy. - Liczymy na to, że akcja szczepień w zakładach pracy ruszy od połowy maja. Oczywiście musimy opatrzeć to zastrzeżeniem, że wszystko zależy od rzetelności, słowności koncernów produkujących szczepionki, ale jesteśmy dobrej myśli" - powiedział po spotkaniu Gowin.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wicepremier zaznaczył, że do końca tygodnia rząd wraz z przedstawicielami biznesu wypracuje zasady, według których będzie przebiegał proces szczepień w zakładach pracy.

- Myślę, że do końca tego tygodnia wypracujemy rozwiązania, które będą akceptowalne i z punktu widzenia rządu, zwłaszcza Ministerstwa Zdrowia, i z punktu widzenia biznesu - dodał.

"Firmy są w pełnej gotowości"

- Naszym postulatem jest to, żeby ta akcja (szczepień w zakładach pracy - red.) nastąpiła jak najszybciej, kiedy tylko dostępne będą szczepionki. Firmy są w pełnej gotowości, aby brać udział w akcji szczepień - powiedział prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki podczas konferencji.

Dodał, że w akcji szczepień w zakładach pracy ma nie być ograniczeń dotyczących roczników osób, które będą szczepione, nie będzie też ograniczeń dotyczących współpracowników firm ani pracowników z zagranicy.

- Kryteria ostateczne będą znane w początku przyszłego tygodnia, deklaracja otrzymana od ministra Michała Dworczyka mówi o 500 osobach. Jest otwarcie na to, żeby to było 500 osób w firmie łącznie ze współpracownikami czy osobami niezbędnymi do funkcjonowania tej firmy - powiedział Witucki.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień Michał Dworczyk zapowiedział pod koniec marca, że w drugim kwartale zaczną się szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy, w których będzie przynajmniej 500 chętnych pracowników. Jak mówił, że całość odpowiedzialności za organizację szczepień będzie spoczywała na pracodawcy.

Autor:mp/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Pozostałe wiadomości