TVN24 Biznes | Z kraju

"Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu". Branża zapowiada protest po decyzji rządu

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Nowe obostrzenia w strefie czerwonej
Nowe obostrzenia w strefie czerwonejTVN24
wideo 2/3
TVN24Nowe obostrzenia w strefie czerwonej

Polska Federacja Fitness na sobotę zapowiedziała protest przeciwko decyzji rządu. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 17 października siłownie oraz kluby fitness mają być zamknięte.

W czwartek odbyło się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na konferencji prasowej po zakończonym spotkaniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych ograniczeń. Od najbliższej soboty, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej, mają być zamknięte siłownie oraz kluby fitness.

Decyzja spotkała się ze sprzeciwem przedstawicieli branży. Polska Federacja Fitness we wpisie na Facebooku na sobotę zapowiedziała protest w Warszawie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Branża fitness zapowiada protest

"To jest moment próby dla całej branży i musimy go zdać. Nasze zgromadzenie będzie miało charakter spontaniczny, ponieważ wystąpiły ku temu wszelkie przesłanki, a oficjalnego protestu nie zdążymy zgłosić" - wskazano.

"Czas pokazać ilu nas jest oraz że nie jesteśmy marginalną branżą. 100 000 miejsc pracy jest na szali. Miliardy złotych również. Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu" - podkreślili przedstawiciele federacji.

Jednocześnie Polska Federacja Fitness na piątek zaplanowała rozmowy z przedstawicielami innych organizacji z branży, w tym z Federacją Pracodawców Fitness oraz Polskim Związkiem Trenerów Personalnych. "Będziemy podejmować próby i kroki legislacyjne również w kwestii ew. specjalnych tarczy antykryzysowych dla branży, bez których nie przeżyjemy. Ale docelowo walczymy o brak lockdownu" - czytamy we wpisie na Facebooku.

Premier o pomocy dla branży

Premier Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej był pytany o pomoc dla zamykanych branż. Szef rządu zapewnił, że w odniesieniu do branż najbardziej dotkniętych ostatnimi obostrzeniami będą prowadzone działania mające na celu ich wsparcie.

- W odniesieniu do pewnych, najbardziej dotkniętych branż będą takie działania również prowadzone. Zwłaszcza że są branże, które już teraz, od tego momentu, będą w trudniejszym położeniu niż inne. To są takie branże jak turystyczna, restauracyjna, gastronomiczna. Będziemy z tymi branżami dyskutować, w jaki sposób w najbliższych kilku miesiącach - do czasu lekarstwa bądź szczepionki - przetrwać w najlepszym możliwym kształcie dla gospodarki - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki o pomocy dla zamykanych branż
Mateusz Morawiecki o pomocy dla zamykanych branżTVN24

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości