Wraca popcorn w kinach, otwarte zostaną dyskoteki

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Niedzielski: zwiększamy limit do 75 procent zajętych miejsc w lokalach i restauracjachTVN24
wideo 2/17
TVN24Niedzielski: zwiększamy limit do 75 procent zajętych miejsc w lokalach i restauracjach

Od najbliższego weekendu w kinach powróci możliwość konsumowania, na przykład popcornu, a od 26 czerwca będzie w nich obowiązywał limit 75 procent zajętych miejsc - poinformował w czwartek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Minister zapowiedział także otwarcie dyskotek.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wspólnej z konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim poinformował, że w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, rząd pojął decyzję od dalszym luzowaniu obostrzeń.

- Otwieramy dyskoteki, tak żeby ten czas letni pozwalał na zabawę. Tutaj limit obowiązujący to będzie 150 osób. Do limitu nie będą wliczały się osoby zaszczepione - zaznaczył Niedzielski. Dyskoteki będą mogły być otwarte od 26 czerwca.

TAK RELACJONOWALIŚMY KONFERENCJĘ PREMIERA I MINISTRA ZDROWIA >>>

Minister przekazał, że zmiany obejmą także kina i teatry. - Po pierwsze od najbliższego weekendu (wg rządowego komunikatu od niedzieli, 13 czerwca - red.) wróci możliwość korzystania z dodatkowych przyjemności czy atrakcji w kinie, czyli popcorn, czyli możliwość konsumowania w kinach. A od 26 czerwca 75 procent zajętych miejsc. Znowu powtórzę, że do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione - powiedział Adam Niedzielski.

O zmianach w obostrzeniach dotyczących hoteli, restauracji czy targów, które zapowiedzieli premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski, przeczytasz TUTAJ.

Premier o zmianach w obostrzeniach od 13 czerwcaTVN24

Autor:kris

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock