"Bilety wyprzedają się na pniu". Ale nie wszystkie kina wznowią działalność od piątku

Źródło:
TVN24 Biznes
Premier: w połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne
Premier: w połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępnetvn24
wideo 2/6
Premier: w połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępnetvn24

Od piątku 12 lutego warunkowo na dwa tygodnie działalność będą mogły wznowić kina. Będzie jednak obowiązał limit publiczności. Na otwarcie nie zdecydowały się na razie duże sieci, jak Multikino, Helios oraz Cinema City. "Kino w przeciwieństwie do innych branż nie posiada towaru w magazynie i nie może rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia" - czytamy w oświadczeniu Multikina. Widzowie będą mogli skorzystać z oferty kin studyjnych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od 12 lutego otwarte zostaną kina, teatry i filharmonie. Publiczność będzie mogła zająć maksymalnie połowę miejsc. Zmiany mają obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie.

"Jest to otwarcie warunkowe, z zaznaczeniem, że po 2 tygodniach decyzja ta może być cofnięta. Po rozmowach z dystrybutorami podjęliśmy decyzję, że nasze kina nie wznowią działalności od najbliższego piątku" - czytamy w oświadczeniu sieci Multikino. Do sieci należy 45 kin w 37 miastach Polski.

Jak wyjaśniono, "kino w przeciwieństwie do innych branż nie posiada towaru w magazynie i nie może rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia". "Polegamy na dystrybutorach, którzy odpowiadają za marketing powierzonych im przez producentów filmów. Dystrybutorzy potrzebują standardowo minimum 4-6 tygodni na przygotowanie filmu do dystrybucji" - wskazali przedstawiciele Multikina.

Na wznowienie działalności od 12 lutego nie zdecydowały się także sieci Cinema City oraz Helios Polska. "Drodzy Widzowie, tak jak Wy, nie możemy się doczekać powrotu filmowych emocji. Niestety, nie wznowimy działalności 12 lutego. Potrzebujemy czasu, aby jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia, dlatego prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości" - czytamy we wpisie zamieszczonym na stronie firmy Helios na Facebooku.

Zgodnie z zapowiedzią od 12 lutego otworzy się 192 kin studyjnych w całej Polsce. - Tydzień to mało na przygotowanie szerokiego kalendarza premier, ale dystrybutorzy, z którymi współpracujemy na co dzień nie zawiedli - podkreśliła Marlena Gabryszewska, prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

LISTA KIN STUDYJNYCH

Repertuar kin

Co znajdzie się w repertuarze? Od piątku widzowie będą mogli obejrzeć m.in. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" czy nominowanych do Złotych Globów "Palm Springs” od Gutek Film, "Helmut Newton: Piękno i Bestia" oraz duński kandydat do Oscara "Na rauszu" Best Filmu czy "Jeszcze raz" debiut reżyserki Viggo Mortensena i "Sound of Metal" od M2 Films. Na ekranach pojawi się także francuski kryminał od Aurora Films "Tyko zwierzęta nie błądzą", który miał mieć premierę w dniu drugiego lockdownu.

Gabryszewska zwróciła jednak uwagę, że w repertuarze nie znajdą się duże, komercyjne tytuły. - Nie będzie ich też aż tak dużo, by zapełnić repertuar samymi nowościami. Sięgniemy po nieco starsze tytuły - wskazała.

Wśród kin studyjnych, które otworzą się od piątku jest kino Muranów w Warszawie. - Nie zastanawialiśmy się długo, czy otworzyć, czy nie. Ta decyzja była właściwie od razu, kiedy dowiedzieliśmy się w piątek o możliwości wznowienia działalności - podkreślił Jakub Gutek z firmy Gutek Film, która od 1994 roku prowadzi kino Muranów.

Jak zaznaczył, "czasu nie było dużo, ale de facto żyjemy w takich czasach, że musimy być gotowi na wszystko". - Ostatni rok, ostatnie miesiące nas tego nauczyły, że trzeba się przygotowywać na kilka różnych wariantów - przyznał Gutek.

"Może nam jest troszkę łatwiej"

Przedstawiciel kina Muranów mówił także o różnicach w otwarciu kin należących do wielkich sieci, a kin studyjnych. - Może nam jest troszkę łatwiej, bo kino Muranów jest prowadzone przez dystrybutora, firmę, która wprowadza filmy do kin. Jednak inne kina oczywiście też mają do tych tytułów dostęp - wyjaśnił.

Jak zaznaczył, "widzowie są spragnieni, widzimy, że bilety wyprzedają się na pniu na większość seansów". - Zapełniamy tylko połowę miejsc w sali, pilnujemy zasad bezpieczeństwa i będziemy ich przestrzegać cały czas. Te 50 procent ekonomicznie ma dla nas sens większy niż, gdy w ogóle nie mamy wpływów - ocenił Gutek.

Choć jak wyjaśniał sytuacja każdego kina jest inna. - Dlatego rozumiem decyzje kin, które się nie otwierają, bo każde kino, tak jak każda firma, jest w trochę innej sytuacji. Jest kwestia kosztów stałych, czynszów, pracowników, kwestia wsparcia z "tarcz" i tak dalej. Wiadomo też, że większą operacją logistyczną jest uruchomienie kilkunastosalowego kina niż czterosalowego obiektu - podkreślił Jakub Gutek.

- Nasze kino ma co grać, nie czekamy na wielkie hity, najgłośniejsze tytuły. Oczywiście też mamy bardziej komercyjne filmy w repertuarze, ale nie musimy zapełnić kilkunastu ekranów w kinie na raz  - dodał.

Gutek wskazał, że kino jest bardzo zadowolone, że może wznowić działalność. - Mimo wątpliwości z tyłu, obaw, które swoje mamy, to bardzo się cieszymy, że możemy się otworzyć. Mam nadzieję, ze te dwa tygodnie przerodzą się w bezwarunkowy okres i pandemia nie będzie się gwałtownie rozwijać przez ten czas - powiedział.

Duże tytuły dopiero jesienią?

Prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych przyznała, że na decyzje dotyczące repertuaru ma wpływ otwarcie kin jedynie na dwa tygodnie. - Ta warunkowość wpływa na decyzje dystrybutorów dotyczące premier. Na przykład z tego względu największy dystrybutor filmów polskich firma Kino Świat wstrzymała decyzję o nowościach. Wprowadzenie filmu na ekrany wiąże się z ogromnymi wydatkami na licencję i promocję tytułu. Biorąc pod uwagę sytuację, że kina mogą zostać za 2 tygodnie zamknięte, uruchomienie machiny promocyjnej to duże ryzyko - wyjaśniła Marlena Gabryszewska.

- Obawiam się, że na duże, komercyjne tytuły będziemy musieli poczekać do jesieni. O ile nie nastąpi kolejna fala pandemii - zaznaczyła.

Pytana o stronę finansową tworzenia repertuaru na dwa tygodnie, wyjaśniła, że kina rozliczają się z dystrybutorami podziałem wpływów z biletów. - Dlatego tu ryzyko jest po obu stronach – zarówno kin jak i dystrybutorów. Na razie w kinach, które już uruchomiły sprzedaż on-line widzimy duże zainteresowanie widowni. Niewątpliwie pomaga nam w tym zimno i brak restauracji - oceniła Gabryszewska.

- Mamy jednak nadzieję, że ten trend utrzyma się a my będziemy mogli zachować ciągłość repertuarową, bo na eksperymenty z zamykaniem i otwieraniem kin nie możemy sobie już pozwolić. To generuje ogromne koszty dla całej branży - podkreśliła prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Limity osób oraz maseczki

Zgodnie z rozporządzeniem kina będą mogły wznowić działalność pod warunkiem, że udostępnią widzom co drugie miejsce na widowni, jednak nie więcej niż 50 procent maksymalnej liczby miejsc. Ograniczenie nie dotyczy widzów, którzy uczestniczą w wydarzeniach z dzieckiem poniżej 13. roku życia, osobami wspólnie zamieszkującymi lub gospodarującymi, a także z osobami z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Jakub Gutek zauważył, że na przestrzeni ostatnich miesięcy w przypadku zasad bezpieczeństwa dotyczących kin zmieniał się głównie limit osób. - Modyfikowano przede wszystkim limit miejsc w sali, najpierw było to 50 procent po pierwszym lockdownie, później było na jakiś czas 25 procent, a więc cieszymy się, że to znowu jest połowa, a nie jedna czwarta, bo tak to ma dużo większy sens ekonomiczny zapewnia podobny poziom bezpieczeństwa - zaznaczył.

W kinie będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa oraz zakaz konsumpcji. - Widzowie muszą zasłaniać usta i nos, dbamy o dezynfekcję między seansami, dlatego zrobimy dłuższe przerwy, nie gromadzimy ludzi w holu. Zachęcamy do tego żeby kupować bilety online - wskazał Gutek.

- Myślę, że ważne jest to, że w tym czasie, kiedy byliśmy otwarci, czyli od czerwca do listopada, nie było żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia, nie słyszeliśmy też o takim przypadku w żadnym kinie w Polsce. Dużo zależy od tego jak wszyscy, w tym widzowie, będą przestrzegać tych zasad. Wierzymy, że mamy naprawdę wspaniałą, rozsądną publiczność - stwierdził.

Autorka/Autor:Mateusz Bednarczyk

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Apple we wtorek przegrało przed Trybunałem Sprawiedliwości UE walkę z unijnymi organami regulacyjnymi do spraw konkurencji, które nakazały jej zapłacenie Irlandii zaległych podatków w kwocie 13 miliardów euro.

Gigantyczny podatek do zapłacenia. Wyrok TSUE

Gigantyczny podatek do zapłacenia. Wyrok TSUE

Źródło:
PAP

Komisja Europejska uważa, że Morze Bałtyckie stanie się drugim co do wielkości miejscem produkcji energii z farm wiatrowych w Unii Europejskiej. - Region ma duży potencjał - powiedział na konferencji w Brukseli Łukasz Koliński, pełniący obowiązki dyrektor do spraw zielonej transformacji w KE.

To ma być "drugie co do wielkości miejsce produkcji energii z farm wiatrowych" w Unii Europejskiej

To ma być "drugie co do wielkości miejsce produkcji energii z farm wiatrowych" w Unii Europejskiej

Źródło:
PAP

Dług publiczny liczony według krajowej metodologii wyniósł na koniec drugiego kwartału 2024 roku niemal 1,46 biliona złotych - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie. Dług liczony według metodologii unijnej przekroczył natomiast 1,82 biliona złotych. W obu przypadkach nastąpiły wzrosty - zarówno w wartościach nominalnych, jak i w relacji do PKB.

Potężne kwoty zadłużenia. Ministerstwo podało dane

Potężne kwoty zadłużenia. Ministerstwo podało dane

Źródło:
PAP

Rada Ministrów omówiła projekt w sprawie tak zwanej drugiej waloryzacji emerytur - przekazało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. "Rada Ministrów powróci do procedowania projektu, jeżeli pojawi się ryzyko przekroczenia 5-procentowej inflacji" - poinformowano. 

Zaskakujący zwrot w sprawie podwyżek dla emerytów

Zaskakujący zwrot w sprawie podwyżek dla emerytów

Źródło:
tvn24.pl

Drugie największe lotnisko w Portugalii, port lotniczy imienia Francisco Sa Carneiro w Porto, zostało zamknięte dla ruchu lotniczego od poniedziałkowego wieczora. Obiekt przestał tymczasowo działać z powodu remontu.

Drugie największe lotnisko w kraju zamknięte z powodu remontu

Drugie największe lotnisko w kraju zamknięte z powodu remontu

Źródło:
PAP

Rumuńska Dacia (Renault) zaczyna program "dobrowolnych odejść" dla swoich pracowników. 1 października pracownicy, którzy przystąpią do programu we wrześniu, otrzymają odprawy w wysokości nawet do 185 tysięcy lei rumuńskich.

Dacia zaczyna program dobrowolnych zwolnień

Dacia zaczyna program dobrowolnych zwolnień

Źródło:
PAP

Koszt systemu kaucyjnego w Polsce może przekroczyć 37 miliardów złotych w ciągu dekady - podał Deloitte na konferencji prasowej, podczas której zaprezentowano raport "System kaucyjny w Polsce - koszty, perspektywy, szanse". W pierwszym roku funkcjonowania mechanizmu może zostać nim objęta zaledwie połowa butelek PET i puszek metalowych wprowadzanych do obiegu.

Rewolucja w sklepach ma ruszyć w 2025 roku, ale wciąż jest wiele niewiadomych

Rewolucja w sklepach ma ruszyć w 2025 roku, ale wciąż jest wiele niewiadomych

Źródło:
PAP/tvn24.pl

Orlen wstrzymuje wszystkie przelewy sponsorskie na rzecz Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) - poinformowało Radio Zet. Dodało, że powodem takiej decyzji mają być "kontrowersje wokół działań zarządu PKOl i prezesa Radosława Piesiewicza". "Potwierdzamy, że analizujemy warunki współpracy z PKOl" - przekazało tvn24.pl biuro prasowe Orlenu.

Media: Orlen wstrzymuje przelewy na rzecz PKOl

Media: Orlen wstrzymuje przelewy na rzecz PKOl

Źródło:
Radio Zet, tvn24.pl, PAP

Grupa Azoty w latach 2021-2023 zamawiała usługi reklamowe oraz promocyjne, udzielane nie w celu promocji spółki czy produktów, ale w interesie innych podmiotów, w tym na rzecz partii politycznej - wynika z zawiadomienia Grupy Azoty skierowanego do prokuratury. Jak wylicza koncern, na darowizny i działania reklamowe w ubiegłym roku przeznaczono ponad 7,5 mln zł.

Grupa Azoty zawiadamia prokuraturę. Pieniądze na promocję "w interesie podmiotów politycznych"

Grupa Azoty zawiadamia prokuraturę. Pieniądze na promocję "w interesie podmiotów politycznych"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

PKP Intercity wypowiada umowę sponsorską Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu (PKOl) ze skutkiem natychmiastowym - podała spółka. Nie jest to pierwsza firma, która zdecydowała się na podobny krok.

PKP Intercity wypowiada umowę sponsorską PKOl-owi

PKP Intercity wypowiada umowę sponsorską PKOl-owi

Źródło:
PAP

Fabryka przyborów szkolnych w Baranowie Herlitz-Pelikan ma zostać zamknięta - podają lokalne media. W zakładzie zostaną przeprowadzone zwolnienia grupowe, póki co nie podano, ile osób straci pracę. Informację o likwidacji firmy Herlitz przekazał redakcji biznesowej tvn24.pl jej właściciel, spółka Hamelin Polska.

Polscy pracownicy stracą na fuzji. Po 30 latach  fabryka zostanie zamknięta

Polscy pracownicy stracą na fuzji. Po 30 latach fabryka zostanie zamknięta

Źródło:
tvn24.pl

- Cieszę się, że odnieśliśmy pierwszy sukces - mówi burmistrz niemieckiego Guben. Tak ocenia projekt, w ramach którego kilkunastu osobom udostępniono za darmo mieszkania na okres próbny. Miejscowym władzom zależy, by zachęcić je do pozostania w tym przygranicznym mieście na dłużej.

Mieszkanie za darmo? Niecodzienna oferta miasta tuż przy granicy z Polską 

Mieszkanie za darmo? Niecodzienna oferta miasta tuż przy granicy z Polską 

Źródło:
ENEX, rbb24

Przeciętna powierzchnia mieszkań w budynkach wielorodzinnych w pierwszej połowie roku wyniosła 51,8 mkw. - wynika z danych GUS. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2024 r. najwięcej nowych mieszkań wybudowano w mazowieckim i małopolskim. Ale to w województwie pomorskim jest największe nasilenie budownictwa.

Tak się buduje w Polsce. Branża zalicza spadki

Tak się buduje w Polsce. Branża zalicza spadki

Źródło:
PAP

W końcówce 2025 roku może być przestrzeń do obniżenia taryf - oceniła minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska w Radiu Zet.

"Ceny prądu będą niższe, bo wychodzimy z górki pokryzysowej"

"Ceny prądu będą niższe, bo wychodzimy z górki pokryzysowej"

Źródło:
PAP

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) utrzymał grzywnę w wysokości 2,4 miliarda euro nałożoną na Google. Powodem kary jest nadużycie pozycji dominującej poprzez faworyzowanie przez firmę własnej usługi porównywania produktów.

TSUE utrzymał ogromną karę nałożoną na Google

TSUE utrzymał ogromną karę nałożoną na Google

Źródło:
PAP

Akcje Trump Media & Technology Group, spółki kontrolującej założoną przez byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa platformę społecznościową Truth, notują potężne spadki. Obecnie wyceniane są one najniższej od momentu giełdowego debiutu z kwietnia tego roku. Mocna przecena sprawiła, że były prezydent Stanów Zjednoczonych zniknął z listy 500 najbogatszych ludzi świata "Bloomberg Billionaires Index".

Potężne ciosy dla Trumpa. Stracił miliardy, zniknął z listy najbogatszych

Potężne ciosy dla Trumpa. Stracił miliardy, zniknął z listy najbogatszych

Źródło:
CNN

W poniedziałek Apple zaprezentowało długo wyczekiwanego, wzbogaconego sztuczną inteligencją iPhone'a 16. Choć nowy flagowiec oferuje wiele nowości, to smartfonowej rewolucji ewidentnie zabrakło. Ile kosztuje i co oferuje iPhone 16?

iPhone 16 bez rewolucji, ale z funkcjami AI

iPhone 16 bez rewolucji, ale z funkcjami AI

Źródło:
Reuters

Przez rok nie będą wydawane licencje nowym lokalom Airbnb w trzech centralnych dzielnicach Aten, a na pasażerów wycieczkowców przybywających na wyspy Santorini i Mykonos nałożone zostaną opłaty w wysokości 20 euro - to restrykcje, które zaczną obowiązywać od przyszłego roku.

Nowe restrykcje dotkną turystów udających się do Grecji

Nowe restrykcje dotkną turystów udających się do Grecji

Źródło:
PAP

Co trzecia firma w Polsce zamierza zwiększyć zatrudnienie w czwartym kwartale bieżącego roku, natomiast redukcję etatów rozważa 19 proc. przebadanych firm - wynika z raportu ManpowerGroup. Nowe rekrutacje zapowiadają między innymi przedsiębiorstwa z sektora transportu, logistyki, motoryzacji, a także IT.

Firmy w Polsce chcą rekrutować. Gdzie najłatwiej o pracę

Firmy w Polsce chcą rekrutować. Gdzie najłatwiej o pracę

Źródło:
PAP

W poniedziałek zatrudnieni w łódzkim zakładzie Beko przyszli do pracy w czarnych koszulkach. To znak protestu wobec planów zamknięcia fabryki. Zwolnionych zostanie 1100 osób. Koncern zapewnił, że wypracuje odpowiednie warunki odejścia, jednak wśród pracowników panuje rozgoryczenie. - Dostaliśmy strzał w twarz - mówią.

Gigant zamyka fabrykę w Polsce. "Dostaliśmy strzał w twarz"

Gigant zamyka fabrykę w Polsce. "Dostaliśmy strzał w twarz"

Źródło:
PAP

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu Aktywny Rodzic planowane są na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku - przekazał ZUS. Wnioski będzie można składać przez internet już od 1 października. Komu przysługuje tak zwane babcie, żłobkowe oraz świadczenie "aktywnie w domu"?

"Aktywny Rodzic" coraz bliżej. Jak dostać pieniądze na dziecko?

"Aktywny Rodzic" coraz bliżej. Jak dostać pieniądze na dziecko?

Źródło:
PAP

W sądzie federalnym w Alexandrii pod Waszyngtonem rozpoczął się w poniedziałek proces wytoczony przez rząd federalny USA firmie Google, której zarzucono nadużywanie pozycji monopolisty na rynku reklam internetowych. Proces ma potencjalnie duże znaczenie dla finansów mediów internetowych.

Google monopolistą? Rozpoczął się kolejny proces

Google monopolistą? Rozpoczął się kolejny proces

Źródło:
PAP

Peter Nygard został skazany przez sąd w Toronto na 11 lat więzienia za gwałty na kobietach oraz nieletnich dziewczynach. Kanadyjski magnat z branży mody nie przyznał się do winy, prokuratura przedstawiła jednak w trakcie procesu dokładne opisy zdarzeń na podstawie relacji jego ofiar. Przeciwko Nygardowi toczą się jeszcze postępowania związane z oskarżeniami o zgwałcenie dziesiątek innych kobiet i dziewczynek, między innymi w USA i na Bahamach.

Magnat odzieżowy skazany za gwałty. "Kilkadziesiąt ofiar" czeka jeszcze na sprawiedliwość

Magnat odzieżowy skazany za gwałty. "Kilkadziesiąt ofiar" czeka jeszcze na sprawiedliwość

Źródło:
PAP

- Wrzucenie wszystkich do jednego worka, tak jak to zrobił GUS, nie pokazuje problemu, z którym faktycznie się borykamy w kwestii różnic w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn - uważa Olga Kozierowska, prezeska i założycielka fundacji Włączeni Plus, której częścią jest Sukces Pisany Szminką. Jak podkreśla dr hab. Iga Magda, wiceprezeska zarządu Instytutu Badań Strukturalnych, dane udostępnione w ostatnim czasie pokazują, że obraz nierówności płacowych jest znacznie bardziej skomplikowany i niejednoznaczny.

"Ubóstwo w Polsce ma twarz kobiety". Jak wygląda luka płacowa?

"Ubóstwo w Polsce ma twarz kobiety". Jak wygląda luka płacowa?

Źródło:
tvn24.pl

Władze gminy Rodos w Grecji odznaczyły brytyjską parę, która odwiedziła wyspę ponad sto razy. Nagrodzeni Brytyjczycy przybywają na Rodos cztery-pięć razy w roku od lat 90. i zawsze wybierają ten sam hotel.

Odwiedzili wyspę ponad sto razy. Zostali wyróżnieni przez władze

Odwiedzili wyspę ponad sto razy. Zostali wyróżnieni przez władze

Źródło:
PAP

We wtorek zostanie wypłacona druga transza tak zwanych czternastek o łącznej wartości 1,3 miliarda złotych. Pieniądze trafią do ponad 970 tysięcy emerytów - przekazał rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski.

Niemal milion osób dostanie większy przelew z ZUS

Niemal milion osób dostanie większy przelew z ZUS

Źródło:
PAP

UOKiK wyraził zgodę na przejęcie Greenwich Investments, będącego właścicielem Grupy Graal, przez spółkę Lisner - przekazał PAP departament komunikacji urzędu. Jak podkreślają eksperci, będzie to jeden z największych transferów w branży spożywczej na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Spożywczy lider przejmuje polską firmę. Jest decyzja UOKiK

Spożywczy lider przejmuje polską firmę. Jest decyzja UOKiK

Źródło:
PAP

Na zasypanie przepaści pomiędzy gospodarką Unii Europejskiej a gospodarką USA potrzeba od 750 miliardów euro do 800 rocznie - wynika z najnowszego raportu przedstawionego Ursuli von der Leyer, szefowej Komisji Europejskiej, przez byłego szefa Europejskiego Banku Centralnego (European Central Bank - ECB). Źródłem ich finansowania miałaby być emisja wspólnego długu. - Po pierwsze wspólne priorytety - skomentowała szefowa KE na konferencji prasowej w Belgii.

Unii Europejskiej potrzeba setek miliardów euro. "Na zasypanie przepaści"

Unii Europejskiej potrzeba setek miliardów euro. "Na zasypanie przepaści"

Źródło:
PAP