TVN24 Biznes | Z kraju

Czy cmentarze 1 listopada będą zamknięte? Premier odpowiada

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Mateusz Morawiecki o cmentarzach na 1 listopadaTVN24
wideo 2/3
TVN24Mateusz Morawiecki o cmentarzach na 1 listopada

W piątek zostaną przedstawione informacje dotyczące dnia Wszystkich Świętych - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. W ten sposób odniósł się do pytań dziennikarzy o to, czy cmentarze będą zamykane na 1 listopada.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Ministerstwo Zdrowia w czwartek poinformowało o 20 156 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i o śmierci 301 osób. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń od początku epidemii osiągnęła 319 205. W ciągu tygodnia liczba zakażeń wzrosła o ponad 100 tysięcy.

Cmentarze na 1 listopada

Premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej, w której uczestniczył także minister zdrowia Adam Niedzielski, był pytany, czy cmentarze będą zamykane na 1 listopada.

- Jutro z panem ministrem Niedzielskim przedstawimy informację dotyczące zarówno dnia Wszystkich Świętych, ale także kwestie dotyczące pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy jeszcze uregulować w takim sposób, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażeń, bo o to tutaj przede wszystkim chodzi - odpowiedział szef rządu.

Bez tradycyjnych procesji

Archidiecezja warszawska zapowiedziała na stronie internetowej, że 1 listopada nie będzie tradycyjnych procesji m.in. na Cmentarzu Powązkowskim, Cmentarzu Północnym na Wólce Węglowej czy Cmentarzu Wawrzyszewskim. Natomiast "modlitwa w intencji zmarłych będzie zanoszona do Boga podczas nabożeństw w świątyniach". O szczegółach możemy przeczytać na portalu tvnwarszawa.pl.

Przypomniano jednocześnie, że zgodnie z zaleceniami władz państwowych, że w strefie czerwonej na mszach i nabożeństwach w świątyniach wymagane jest zachowanie dystansu 7 metrów kwadratowych na osobę, w archikatedrze może uczestniczyć w liturgii 200 osób.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości