Po prawie 200 latach likwidują spółkę. "Brak perspektyw"

Z kraju

ShutterstockFirma WAMAG, obecna na rynku od 196 lat, kończy swoją działalność

Firma WAMAG, obecna na rynku od 196 lat, kończy swoją działalność mimo protestów związkowców, jakie miały miejsce podczas wakacji. Decyzję o likwidacji podjął właściciel - Kopex, który sam boryka się z wysokim zadłużeniem i koniecznością restrukturyzacji wobec dekoniunktury w górnictwie.

Obecna od niemal 200 lat na rynku firma zajmowała się wykonywaniem konstrukcji, wykorzystywanych m.in. w górnictwie, hutnictwie, energetyce i przemyśle. Zarząd Kopex poinformował, że decyzję o likwidacji z dniem dzisiejszym podjęło nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Kopex-WAMAG. „Likwidacja ww. spółki następuje m.in. z uwagi na znaczące ograniczenie ilości zleceń oraz brak perspektyw w zakresie osiągania wyników finansowych umożliwiających spółce długookresowe funkcjonowanie na rynku” - głosi komunikat.

Koniec z konkurencją

O planach likwidacji spółki, która zatrudniała do tej pory około 170 osób, było głośno od kilku miesięcy. W lipcu doszło do strajków zorganizowanych przez NSZZ „Solidarność”. Z końcem czerwca pracownicy otrzymali od właściciela możliwość znalezienia inwestora, co się nie powiodło.

Firma w Wałbrzychu była uważana za dobrego pracodawcę i zdaniem związkowców dobrze radziła sobie w różnych warunkach rynkowych.

Polski węgiel truje:

Autor: PMB//ms / Źródło: PAP, dziennik.walbrzych.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock