Hamburgery wycofane z obrotu. W produktach wykryto groźne bakterie

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Polacy spożywają coraz więcej mięsa i cukru
Polacy spożywają coraz więcej mięsa i cukru
tvn24
tvn24Polacy spożywają coraz więcej mięsa i cukru

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu niektórych partii produktu "Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy" oraz "Hamburger drobiowy" firmy Konspol ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Numer wycofanej partii hamburgerów drobiowych firmy Konspol to 294/VI z terminem przydatności do spożycia do 20.07.2020.

Wycofana została też partia hamburgerów XXL drobiowo-wieprzowych o numerze 276/VI z terminem przydatności do spożycia 16.07.2020 r.

Wykryto bakterie

Jak czytamy w wyjaśnieniu GIS, w wyniku inspekcji weterynaryjnej i GIS w partiach tych wykryto bakterie Listeria monocytogenes, która prowadzi do choroby zwanej listeriozą.

Jak podkreśla GIS w komunikacie, w związku z wykryciem zagrożenia firma Konspol Holding Sp. z o.o. podjęła pełną współpracę w celu identyfikacji źródła zakażenia i wycofania kwestionowanych partii wyrobów z rynku.

Przeprowadzono dodatkową dezynfekcję zakładu oraz rozpoczęto procedurę dodatkowych badań produktów, linii technologicznych i pracowników w kierunku Listeria monocytogenes.

Inspektorat przypomina, że w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem należy skontaktować się z lekarzem.

Wycofane hamburgeryGIS

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości