Ambasador Rosji w Polsce będzie gościem programu "Świat"

Z kraju


We wtorkowym programie "Świat" gościć będziemy ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergieja Andriejewa. Początek programu o 20.20 w TVN24 Biznes i Świat.

Dziś w Moskwie odbył się pogrzeb zamordowanego w piątek lidera rosyjskiej opozycji demokratycznej Borysa Niemcowa. Polskę na uroczystościach reprezentowali przedstawiciel prezydenta RP - jego doradca Jan Lityński - i wiceminister spraw zagranicznych Konrad Pawlik.

W poniedziałek doszło do kontrowersyjnej decyzji - Rosja odmówiła wjazdu na swoje terytorium polskiemu marszałkowi Senatu Bogdanowi Borusewiczowi. Chciał on uczestniczyć w pogrzebie Borysa Niemcowa, miał stać na czele delegacji. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało notę protestacyjną w tej sprawie do ambasady Federacji Rosyjskiej.

Niemcow został pochowany na Cmentarzu Trojekurowskim. To jedna z najbardziej prestiżowych nekropolii w Moskwie. Znajduje się w zachodniej części stolicy Rosji, nieopodal autostrady Moskwa-Mińsk-Warszawa.

O śmierć Niemcowa, współczesną Rosję i wojnę na Ukrainę zapytamy ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa. Na program zaprasza Jacek Stawiski. "Świat" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 20.20

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat