W sobotę, 29 stycznia odbyła się Gala Liderów Polskiego Biznesu, której organizatorem był Business Centre Club. Złotymi Statuetkami nagrodzono 16 firm, a Diamentami - 47.
Zadaniem konkursu Lider Polskiego Biznesu jest wyróżnianie i nagradzanie firm i ich szefów, osiągających najlepsze wyniki ekonomiczne i wyróżniających się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju, przestrzegających zasad etyki prowadzenia biznesu oraz prowadzących działalność społeczną i charytatywną.
Gala Liderów Polskiego Biznesu
"Od 1991 roku Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu firmom i ich szefom. W konkursie uczestniczą członkowie BCC, niezależnie od profilu produkcji firmy, świadczonych usług czy struktury własności, którzy w ubiegłych latach nie zdobyli tytułu Lidera Polskiego Biznesu. Nominacje (przyznawane od 1993 roku) i Złote Statuetki wręczane są podczas zimowej Gali Liderów, która od grudnia 1994 roku odbywała się w Teatrze Wielkim a w czasach pandemii przeniosła się do Pałacu Lubomirskich. Zdobywcy Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, którzy utrzymają swoją pozycję na rynku, mogą w następnej edycji konkursu ubiegać się o Diament do Złotej Statuetki. Podczas tegorocznej edycji konkursu Diamenty otrzymało 47 firm" - napisano w informacji prasowej.
Dodano, że "dokonując weryfikacji, Jury brało pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne - uwzględniając przy tym konkurencyjność branży i osiągane na jej tle wyniki - ale również jakość i nowoczesność produktów, poziom - szczególnie proeksportowych i tworzących nowe miejsca pracy inwestycji oraz zaangażowanie w działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne, a także zaangażowanie w działalność klubową".
Jury XXX edycji Konkursu Lider Polskiego Biznesu w składzie: dr Grażyna Majcher-Magdziak, dr Krzysztof Pawłowski, prof. Tomasz Wielicki po dokonaniu analizy nadesłanych ankiet konkursowych wyłoniło grupę firm do grona nominowanych.
Firmy - Liderzy Polskiego Biznesu
Podczas gali najlepsi polscy przedsiębiorcy zostali uhonorowani Nominacjami i Złotymi Statuetkami. Laureaci z lat ubiegłych, którzy utrzymali swoją pozycję rynkową odebrali Diamenty do Złotej Statuetki. W sumie Złotymi Statuetkami nagrodzono 16 firm, a Diamentami - 47.
Gala Liderów Polskiego Biznesu
- Na ocenę firm ubiegających się o tytuł Lidera Polskiego Biznesu składają się nie tylko parametry finansowe, chociaż to jest kluczowe. Jest oceniana polityka zatrudnienia, to, jak firmy sobie radzą w realiach, w jakich funkcjonują. Oceniamy politykę rozwojową, czy rozwój idzie w kierunku innowacyjnych technologii, a może w kierunku znanych rozwiązań. Oceniamy politykę środowiskową i politykę socjalną. Suma tych ocen decyduje o nominacjach i wreszcie o przyznaniu samych nagród. W tym roku firmy aplikujące o ten tytuł miały jeszcze jeden istotny czynnik, z którym musiały sobie radzić – pandemia Covid-19. Dlatego to nie liderzy polskiej gospodarki – to herosi polskiej gospodarki - mówiła Grażyna Majcher-Magdziak, Członek Rady Dialogu Społecznego z ramienia przedsiębiorców, Założyciel BCC, Członek jury konkursu.
Diamenty nagrodzonym wręczyli Założyciel BCC gen. Leon Komornicki oraz Wiceprezes BCC, Dyrektor Instytutu Interwencji Gospodarczych BCC Emil Muciński. Tematem drugiej części Gali Liderów Polskiego Biznesu była teraźniejszość, czyli ostatnie dwa lata naznaczone pandemią COVID-19, czas transformacji technologicznej i cyfryzacji. Nagrody w drugiej kategorii – Statuetki dla Liderów Polskiego Biznesu wręczyli Założyciel BCC, Członek jury konkursu Grażyna Majcher-Magdziak i Wiceprezes BCC, Dyrektor Generalny Maciej Owczarek.
Kolejnym punktem było wręczenie dyplomów Nominacji - dla tych firm, które były Nominowane do Statuetki, ale jej nie otrzymały).
W czasie tegorocznego wystąpienia założyciel i prezes Business Centre Club Marek Goliszewski podkreślał, że od momentu założenia BCC minęło 30 lat, czyli cała epoka.
- Misja BCC pozostała ta sama – prywatny przedsiębiorca ma być numerem jeden w gospodarce rynkowej. Ciągle o tym przypominamy. Walka opiera się na was, przedsiębiorcach, dziękujemy za to. Dziś Polski Ład, który rodzi bezwład, konflikty z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi - wszystko to, stawia nam nowe wyzwania, podołamy im, bo przyszłość należy do nas – zapewnił cytowany w komunikacie Prezes BCC Marek Goliszewski.
Źródło: TVN24 BiS
Źródło zdjęcia głównego: BCC