Czy Europa poradzi sobie z falą uchodźców? Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


Jak pomóc nielegalnym imigrantom? Na dzień przed nadzwyczajnym szczytem Unii Europejskiej gościem programu będzie dzisiaj minister do spraw europejskich Rafał Trzaskowski.

Nie milkną echa tragedii na Morzu Śródziemnym. W nocy z soboty na niedzielę zatonął tam kuter z ponad 800 osobami na pokładzie. Był to kolejny tragiczny wypadek, w którym giną setki niewinnych osób, które próbują dostać się do Europy. Według ekspertów ofiar będzie przybywać.

"Świat"

Europejscy przywódcy chcą ukrócić proceder przemytu ludzi. Próbą takiego współdziałania ma być dziesięciopunktowy projekt unijnej strategii dotyczący nielegalnej imigracji przygotowany przez Komisję Europejską. Wśród założeń jest m.in. zaostrzenie walki z przemytnikami imigrantów poprzez przechwytywanie i niszczenie ich łodzi. Czy ten plan będzie skuteczny? Jak pomoc nielegalnym emigrantom? O tym z Rafałem Trzaskowskim, ministrem do spraw europejskich będzie rozmawiała Katarzyna Kolenda-Zaleska w programie "Świat". Początek programu "Świat" o godz. 20.20 w TVN24 Biznes i Świat.

"Świat technologii"

Fanów nowych technologii i gadżetów zapraszamy o godz. 21.15 na program "Świat technologii".

"Bilans"

O godz. 21.40 czas na podsumowanie dnia na rynkach w programie "Bilans". Sprawdzimy też, jak inwestują najlepsi.

"24 godziny"

O godz. 22.00 zapraszamy na program "24 godziny". W programie oprócz podsumowania wydarzeń na świecie i w biznesie, także rzut oka na Polskę.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl