Część klientów będzie musiała zmienić umowę. Wielki dostawca prądu informuje

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
Anna Moskwa o cenach maksymalnych prądu
Anna Moskwa o cenach maksymalnych prąduTVN24
wideo 2/4
TVN24Anna Moskwa o cenach maksymalnych prądu

By skorzystać z ograniczającej wzrost cen prądu Tarczy Solidarnościowej, w niektórych przypadkach konieczna będzie zmiana umowy na dostawy energii - wynika z informacji Grupy Tauron. Chodzi tu o klientów, którzy zawarli umowy z gwarancją stałej ceny prądu.

Tauron zapewnia, że zmiana jest bezpłatna i prosta. Z gwarancji stałej ceny prądu chętnie korzystali w ostatnich latach klienci, którzy nie chcieli przejmować się corocznymi aktualizacjami cen. "Taki produkt mógł być jednak oferowany w innych niż aktualne warunki rynkowe. W Tauronie korzystanie z gwarancji ceny nie jest już dostępne dla nowych klientów" - poinformowała spółka.

Ceny prądu a Tarcza Solidarnościowa

Odbiorcy, którzy zawarli takie umowy wcześniej, powinni teraz dokonać zmiany, jeśli chcą w pełni skorzystać z rozwiązań rządowej Tarczy Solidarnościowej.

- Przypominamy klientom korzystającym z gwarancji stałej ceny, która była przygotowana przed wejściem w życie Tarczy Solidarnościowej, że mogą skorzystać z ofert, dzięki którym uzyskają wsparcie zgodnie z przepisami przewidzianymi w rządowych mechanizmach ochronnych - poinformował prezes spółki Tauron Sprzedaż Rafał Soja, cytowany w informacji.

- Umożliwiliśmy tym klientom bezpłatną zmianę oferty na taką, która jest objęta korzyściami wynikającymi z rządowej Tarczy. Jest to na przykład oferta z gwarancją rabatu - dodał prezes.

Odbiorca ma możliwość bezpłatnej zmiany oferty z gwarancją ceny na inną. Tauron zachęca klientów, by ewentualną decyzję w tej sprawie podjęli jeszcze przed końcem tego roku. Można to zrobić przez telefon, internet, listownie lub w punkcie obsługi klienta.

W ramach rządowego programu ograniczenia cen prądu dla gospodarstw domowych – do zużycia do 2 MWh zapłacą one tyle, ile w 2022. Większe limity odnoszą się do rodzin z osobami z niepełnosprawnością (2,6 MWh) oraz rodzin wielodzietnych i prowadzących gospodarstwa rolne - 3 MWh. Powyżej tego limitu taryfa na prąd zamrożona będzie na poziomie 693 zł za MWh.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości