Mieli wyłudzić kilkaset milionów złotych. CBA zatrzymało kilkanaście osób

Z kraju

tvn24Mieli wyłudzić kilkaset milionów złotych. CBA zatrzymało kilkanaście osób

Warszawska prokuratura regionalna zapowiada kolejne zatrzymania w sprawie dotyczącej wyłudzenia kredytów z SK Banku. W sumie w tej sprawie zarzuty dot. m.in. niegospodarności i oszustw usłyszało 19 osób.

W środę rano CBA poinformowało o zatrzymaniu w sumie 13 osób w związku ze śledztwem dotyczącym kredytów udzielanych przez SK Bank. Prokuratorzy na specjalnej konferencji podali, że w sumie 19 osób usłyszało dotąd w tej sprawie zarzuty. Dotyczą one niegospodarności, oszustw i wyłudzania kredytów.

Szef warszawskiej prokuratury regionalnej Andrzej Szeliga powiedział, że sprawa jest rozwojowa a dotychczasowe zatrzymania "są pierwszymi". Poinformował także, że śledztwo na jego wniosek, od czerwca br. prowadził specjalny zespół w skład którego wchodzi dwóch prokuratorów i dziewięciu agentów CBA. Poinformowano również, że zatrzymania miały miejsce w kilku województwach m.in.: mazowieckim, śląskim i innych. Wśród zatrzymanych są m.in. osoby zasiadające w zarządzie Banku Spółdzielczego w Nadarzynie.

Sprawa Wołomina

W maju br. Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadziło działania w siedzibie upadłego SK Banku w Wołominie, mieszkaniach jego kierownictwa oraz kilkudziesięciu firmach z branży deweloperskiej. Jak wówczas informowano chodziło o ponad 100 kredytów udzielonych przez SK Bank, które zostały uznane jako stracone - straty wyniosły ok. 1,6 mld zł. Śledztwo dotyczy m.in. podejrzenia niegospodarności wielkich rozmiarów zarządu SK Banku, nieprawidłowego prowadzenia księgami rachunkowymi - podawania w nich nierzetelnych danych oraz podania nieprawdziwych informacji Narodowemu Bankowi Polskiemu.

Zobacz. Rząd chce, by za wyłudzenia VAT na wielką skalę groziło nawet 25 lat więzienia

Rząd chce, by za wyłudzenia VAT na wielką skalę groziło nawet 25 lat więzieniaTVN24 BiS

Autor: mb/gry / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24