Z kraju

Loty z Polski do Włoch. Jest stanowisko Ryanaira

Z kraju

Emilewicz: polski biznes może skorzystać na kryzysie związanym z koronawirusem
tvn24Emilewicz: polski biznes może skorzystać na kryzysie związanym z koronawirusem

Wszystkie loty irlandzkiego Ryanaira odbywają się normalnie - przekazała w piątek Olga Pawlonka z Ryanaira. Jak wskazała, przewoźnik będzie na bieżąco reagować na wszelkie zalecenia. Wcześniej na odwołanie znacznej liczby rejsów do Włoch zdecydował się Wizz Air.

- "Obecnie wszystkie loty Ryanaira odbywają się normalnie. Będziemy na bieżąco reagować na wszelkie zalecenia i instrukcje organizacji ochrony zdrowia publicznego - przekazała dyrektor sprzedaży i marketingu w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach w Ryanair Olga Pawlonka pytana o to, czy w związku z zagrożeniem koronawirusem przewoźnik zamierza wprowadzić zmiany w rozkładzie lotów do Włoch.

Loty do Włoch

W komunikacie zamieszczonym w piątek na stronie Ryanaira odnośnie do koronawirusa napisano, że "władze nie wydały żadnych nowych zaleceń dla linii lotniczych, wszystkie loty odbywają się normalnie i obowiązuje standardowy regulamin". "Nadal będziemy monitorowali sytuację i stosowali się do zaleceń i instrukcji organizacji ochrony zdrowia publicznego" - napisano.

Ryanair do Włoch lata między innymi z lotniska w Modlinie, a także z Gdańska, Katowic, Krakowa. Swojego rozkładu rejsów między Polską a Półwyspem Apenińskim nie zmieniły też Polskie Linie Lotnicze LOT.

Z kolei węgierski Wizz Air poinformował w czwartek, że odwołuje znaczną liczbę rejsów na trasie Polska - Włochy między 11 marca a 2 kwietnia, ze względu na malejące zainteresowanie spowodowane wybuchem epidemii koronawirusa. Całkowitą przepustowość zmniejszono o około 60 procent.

Od wtorku, w związku z zagrożeniem koronawirusem, na polskich lotniskach wprowadzono procedury poszerzonej kontroli osób przylatujących z krajów określanych jako kraje dużego ryzyka, przede wszystkim z Włoch, skąd połączeń jest najwięcej, a także z Chin.

Największe linie

Z najnowszych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że największym przewoźnikiem w Polsce pod względem liczby przewiezionych pasażerów pozostaje Ryanair. W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2019 roku irlandzki przewoźnik obsłużył na polskich lotniskach blisko 9 milionów pasażerów.

Tuż za plecami Ryanaira znalazły się PLL LOT - prawie 8,8 miliona pasażerów. Na trzecim miejscu jest Wizz Air. Węgierski przewoźnik obsłużył w polskich portach lotniczych 7,1 miliona pasażerów.

Autor: mb / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości