Z kraju

Emilewicz: polska gospodarka może skorzystać na kryzysie wywołanym koronawirusem

Z kraju

[object Object]
Emilewicz: polski biznes może skorzystać na kryzysie związanym z koronawirusemtvn24
wideo 2/2

Paradoksalnie, epidemia koronawirusa może być szansą dla polskich przedsiębiorców - stwierdziła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wyjaśniła, że o polskie produkty i usługi pytają inwestorzy, którzy dotąd korzystali z dostawców z Chin.

- Polska gospodarka oparta na małych i średnich firmach, które nie miały swoich parków produkcyjnych ulokowanych w Chinach, paradoksalnie na tego typu kryzysie może skorzystać - powiedziała w czwartek w Poznaniu Emilewicz, gdy została zapytana o konsekwencje związane z kryzysem związanym z epidemią koronawirusa.

Poszukiwania dostawców

Minister wyjaśniła, że w ubiegłym tygodniu była adresatem wielu pytań od inwestorów amerykańskich z branży budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego, którzy stracili dotychczasowych dostawców m.in. instalacji oświetleniowych.

- Oni poszukują bardzo szybko nowych dostawców, którzy będą w stanie bardzo szybko dostarczyć dobry towar w wysokim wolumenie - i szukają ich dzisiaj w Polsce. Wiele branż może skorzystać na tej kryzysowej sytuacji, choć oczywiście trudno oszacować konsekwencje dla globalnej gospodarki - powiedziała Emilewicz.

Koronawirus SARS-CoV-2 zaatakował jak dotąd ponad 82 tysiące osób. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 2804. Sprawdź statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 - chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

KORONAWIRUS W LICZBACH >

RELACJA WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA >

Autor: kris / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości