Nowy przewoźnik na lotnisku w Lublinie

Z kraju

Ekspert o liczbie pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczychTVN24 BiS
wideo 2/4

Lotnisko w Lublinie poinformowało o pozyskaniu nowego przewoźnika. Chodzi o linię lotniczą Eurowings, która od czerwca tego roku uruchomi połączenia z Kolonią.

Lotnisko podało w komunikacie, że pierwszy rejs do Kolonii (lotnisko Kolonia/Bonn) został zaplanowany na 10 czerwca 2020 roku.

"Od ponad 7 lat konsekwentnie pracujemy nad budową siatki połączeń odpowiadającą potrzebom miasta i regionu, zarówno w zakresie połączeń o charakterze turystycznym czy pracowniczym, jak również połączeń dla ruchu służbowego i przedstawicieli biznesu" - powiedział, cytowany w komunikacie, Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Trasa obsługiwana będzie dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele:

- środa: Kolonia 20.50 – Lublin – 22.45; Lublin 23.20 – Kolonia 1.20, - niedziela: Kolonia 5.40 – Lublin 7.35; Lublin 8.10 – Kolonia 10.10.

Rejsy wykonywane będą samolotami Airbus A319, zabierającymi na pokład do 150 pasażerów.

Loty z Lublina już teraz oferują Polskie Linie Lotnicze LOT, Ryanair oraz Wizz Air.

Najwięksi przewoźnicy

Eurowings to niemiecka linia lotnicza należąca do Grupy Lufthansa. Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w pierwszym półroczu 2019 roku przewoźnik obsłużył w polskich portach lotniczych 71,6 tysiąca pasażerów.

Na pierwszym miejscu znalazł się Ryanair. Z usług irlandzkiego przewoźnika skorzystało 5,8 miliona pasażerów.

PLL LOT znalazły się na drugim miejscu - 5,4 miliona pasażerów. Trzecie miejsce należało do węgierskich linii Wizz Air, które obsłużyły 4,2 miliona pasażerów.

Pierwszą piątkę uzupełniły Lufthansa - 1,2 miliona pasażerów oraz EasyJet - 533 tysiące.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock