Awaria w Poczcie Polskiej. Były problemy z odbieraniem listów

Z kraju

Poczta Polska uruchomiła pierwsze automaty paczkowePoczta Polska
wideo 2/2

Awaria systemu informatycznego w Poczcie Polskiej została usunięta. W piątek klienci mogli mieć problemy między innymi z odbiorem listów poleconych i przekazów pieniężnych.

W piątek przed południem internauta poinformował nas za pośrednictwem serwisu Kontakt24 o awarii na poczcie. Informacje potwierdziła naml Poczta Polska.

"Z uwagi na problemy z systemem informatycznym obsługującym klientów, nasze placówki działały w ograniczonym zakresie. Dotyczyło to głównie obszaru nadawczego" - pisano w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl.

"Utrudnienia dotyczą np. przyjmowania przelewów oraz listów poleconych i przekazów pieniężnych. Możemy natomiast wydawać przesyłki awizowane, przeznaczone do wydania w placówkach (np. realizacja usługi odbiór w punkcie)" - wyliczała Poczta Polska.

"Przepraszamy klientów za niedogodności, obecnie w części placówek system już funkcjonuje prawidłowo, intensywnie pracujemy nad całkowitym usunięciem awarii" - zaznaczyła Poczta Polska.

W sobotę Poczta Polska poinformowała nas o tym, że "placówki pocztowe, które są dziś czynne (w sobotę 23 listopada - red.) realizują wszystkie usługi". "Przepraszamy klientów za wczorajsze niedogodności spowodowane awarią informatyczną" - napisano.

Autor: mp / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Poczta Polska