Tani przewoźnik wraca na Lotnisko Chopina. Zapowiedź pięciu nowych tras

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes, fly4free.pl
Ekspert rynku lotniczego o cenach biletów (materiał z 2022 roku)
Ekspert rynku lotniczego o cenach biletów (materiał z 2022 roku)TVN24
wideo 2/2
TVN24Ekspert rynku lotniczego o cenach biletów (materiał z 2022 roku)

Ryanair po czterech latach wraca na Lotnisko Chopina - poinformował przewoźnik w komunikacie. W sezonie letnim linia lotnicza będzie realizować pięć nowych tras, w tym do Alicante, Majorki i Pafos.

Z Lotniska Chopina będą też odbywały się loty do Brukseli i Wiednia. - Z radością witamy na Lotnisku Chopin naszych nowych klientów planujących swoje letnie wakacje, z pięcioma nowymi trasami do Alicante, Majorki, Pafos, Brukseli i Wiednia - powiedział Michał Kaczmarzyk z Ryanair, dyrektor linii czarterowych BUZZ.

Nowe połączenia

Z komunikatu przekazanego mediom wynika, że loty do Alicante będą odbywać się cztery razy w tygodniu, do Brukseli - trzy razy, do Palmy de Mallorca - cztery razy, Pafos - raz w tygodniu, a do Wiednia - cztery razy w tygodniu.

W informacji prasowej wspomniano również o lotnisku w Modlinie. Michał Kaczmarzyk wyraził ubolewanie, że ekspansja na Lotnisku Chopina odbywa się "kosztem Warszawy-Modlin i regionu". - Z niezrozumiałych powodów, zarówno zarząd lotniska, jak i władze regionalne, ignorują Ryanair (największą linię lotniczą w Europie i Polsce) oraz odmawiają zaangażowania się w rozwój Lotniska Warszawa-Modlin - niepotrzebnie ryzykując utratę miejsc pracy i połączeń w regionie - ocenił.

- Jeśli zarząd lotniska w Modlinie oraz udziałowcy (w tym władze regionalne) nie podejmą działań, będą w przyszłości musieli wytłumaczyć mieszkańcom, dlaczego nie byli zainteresowani rozwojem lotniska i regionu. Tymczasem Ryanair będzie nadal rozwijał siatkę połączeń na tych lotniskach w Polsce i Europie, którym zależy na zwiększeniu ruchu i które są w stanie zagwarantować niskie koszty - mówił.

Ostatnią rozkładową trasą Ryanaira z Lotniska Chopina było połączenie do Szczecina, które zostało zawieszone w styczniu 2019 roku.Shutterstock

Największe linie lotnicze

Z ostatnich dostępnych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Ryanair w pierwszym półroczu 2022 roku obsłużył w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym ponad 5,8 mln pasażerów. Stanowiło to 38,93 proc. całego rynku. Irlandzka linia lotnicza znalazła się na pierwszym miejscu pod tym względem.

Na drugim miejscu znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT - ponad 3,4 mln pasażerów (22,79 proc.), a na trzecim węgierski Wizz Air - blisko 3 mln pasażerów (19,94 proc.). W czołówce zestawienia znalazły się też m.in. Lufthansa, KLM oraz EasyJet.

Na lotnisku Szczecin Goleniów obsłużono w pierwszym półroczu 2022 roku 171 048 pasażerów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24 Biznes, fly4free.pl

Źródło zdjęcia głównego:  Mikel Dabbah / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości