Cyfrowe kapsuły czasu. Wyślij wiadomość i odbierz ją za 25 lat

Tech

ShutterstockAplikację można bezpłatnie pobrać ze strony iTunes

Wyobraź sobie, że możesz odebrać wiadomość głosową od swojej babci po jej śmierci albo wysłać swojemu dziecku na 18. urodziny film, na którym śpiewasz mu kołysankę, gdy było jeszcze niemowlęciem. Teraz to będzie możliwe dzięki niezwykłej aplikacji o nazwie Incubate.

System na smartfony pozwala wysyłać do rodziny i przyjaciół SMS-y, zdjęcia, filmy, czy wiadomości głosowe, które ci otrzymają nawet za 25 lat.

Jak działa?

Twórcą aplikacji jest Michael McCluney. \Wykorzystał ideę kapsuły czasu, którą można wysłać w przyszłość, a po latach odebrać zawarte w niej informacje. To czym odróżnia się jego system od stworzonych wcześniej podobnych aplikacji jest to, że użytkownicy mogą śledzić wiadomości i sprawdzać, kto i kiedy je wysłał, a także to kiedy zostaną dostarczone.

Hasztag

McCluney nie zdradził, ile osób dotąd pobrało aplikację, ale jego zdaniem zainteresowanie systemem jest duże. Co więcej firma stworzyła już specjalny hasztag "#Incubombing", którym oznaczają się osoby korzystające z Incubate. Z aplikacji o nazwie "Incubate: The Time Delay Messenger" mogą korzystać osoby posiadające urządzenia Apple'a. Można ją bezpłatnie pobrać ze strony iTunes.

Autor: msz / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock