Tech

Walkman za 1,2 tys. dolarów. Nowy produkt Sony zdeklasuje iPody?

Tech

SonyWalkman ZX2 będzie dostępny wiosną tego roku

Jesteś fanem muzyki a pieniądze nie są dla ciebie problemem? Powinieneś rozważyć zakup walkmana Sony ZX2. I to całkiem serio - zapewnia CNN Money.

Walkman Sony ZX2 kosztuje niebagatelne 1119 dolarów ale odtwarza muzykę w bardzo wysokiej rozdzielczości - o wiele lepszej jakości niż ta, której słuchamy za pomocą CD, MP3 lub udostępnianej przez strumieniowanie plików multimedialnych. Tak przynajmniej twierdzi producent. Nowy walkman Sony przypomina kultowy model NW-ZX2, który po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 1979 roku. Kaseta została w nim oczywiście zastąpiona cyfrową pamięcią. Pamięć odtwarzacza to 128 GB, które pozwalają na zgromadzenie 2 tys. utworów. Czas pracy baterii wynosi 60 godzin (w przypadku odtwarzania plików MP3 a 33 godzin przy odtwarzaniu dźwięku o wysokiej rozdzielczości).

Walkman - reaktywacja?

Sony utrzymuje też, że nowy Walkman zapewnia studyjną jakość, która ma być uzyskana także przy odtwarzaniu plików audio poddanym kompresji. Walkman ZX2 będzie dostępny wiosną tego roku. Ten model ma reaktywować Walkmana. Odtwarzacz na kasety zrewolucjonizował sposób w jaki ludzie słuchali muzyki. Nie był on pierwszym tego typu odtwarzaczem, ale pierwszym w przystępnej cenie. Inne jak chociażby niemiecki Stereobelt, były zbyt toporne i drogie. Walkman nadal w erze płyt CD sprzedawał się świetnie. A Discman pozwolił utrzymać Sony sprzedaż wśród przenośnych odtwarzaczy. Potężnym ciosem było dopiero wprowadzenie na rynek iPoda Apple w 2001 roku.

Do Walkmana dołączone będą słuchawki i głośniki pozwalające na odtwarzanie muzyki w jakości hi-fi.

Autor: pp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Sony

Pozostałe wiadomości