Facebook udostępnił nową funkcję

Tech

Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku)TVN24 BiS
wideo 2/3

Facebook pozwala cofnąć wysłanie wiadomości w komunikatorze Messenger w ciągu 10 minut od nadania. Po wykasowaniu wypowiedzi znikają też u odbiorcy. Koncern Marka Zuckerberga stopniowo udostępnia funkcję w ramach aktualizacji.

Nowa funkcja dostępna jest w przeglądarce z menu rozwijanego po kliknięciu w wielokropek wyświetlający się obok wysłanej wiadomości. W aplikacji mobilnej Messengera należy w tym celu przytrzymać treść palcem na ekranie.

Nie tylko Facebook

Facebook zapowiedział wprowadzenie takiej funkcji jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.

Pomysł wprowadzenia powszechnej możliwości cofania wysłanej wiadomości w komunikatorze Messenger pojawił się krótko po zdarzeniu, do jakiego doszło w kwietniu 2017 roku.

Wtedy to wyszło na jaw, że wysłane przez Marka Zuckerberga wiadomości są po czasie usuwane ze skrzynek odbiorczych jego rozmówców - przypomina serwis Tech Radar.

Możliwość wycofania wysłanej wiadomości oferują już niektóre inne komunikatory internetowe, m.in. WhatsApp (również należący do Facebooka) oraz poczta elektroniczna Gmail (Google). Na usunięcie wysłanej wiadomości pozwala też Snapchat.

Autor: tol/mmh / Źródło: PAP Technologie

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock