Kompania Węglowa podkopuje konkurencję

Rynki

KW Należąca do państwa Kompania Węglowa od kilku miesięcy prowadzi - jak to sama nazywa - aktywną politykę cenową

Spółka stosuje dumpingowe ceny, a Skarb Państwa bagatelizuje sprawę – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Należąca do państwa Kompania Węglowa od kilku miesięcy prowadzi - jak to sama nazywa - aktywną politykę cenową. Jej konkurenci określają to zupełnie iaczej: to zwyczajny dumping.

Niektóre firmy podjęły konkretne działania. Lubelski Węgiel Bogdanka złożył do UOKiK skargę na zaniżanie cen przez KW.

Urząd chciał, aby pismo uzupełniono, i Bogdanka przygotowuje kolejny wniosek. Jej prezes Zbigniew Stopa nie wyklucza też skargi do Komisji Europejskiej.

Szersze niezadowolenie

Niezadowolony z polityki cenowej KW jest również Katowicki Holding Węglowy. - Zwróciliśmy się w tej sprawie do wykonującego prawa właścicielskie ministra Skarbu Państwa - mówi nam Wojciech Jaros z biura zarządu KHW. - Wszystkie transakcje, które zawarliśmy z naszymi kontrahentami, są rynkowe - tak broni się KW. Jej przedstawiciele przekonują, że chodzi o sprzedaż części zapasów znajdujących się na zwałach. KW popiera właściciel, czyli MSP. - W tym przypadku nie ma mowy o dumpingu - deklaruje biuro prasowe resortu i dodaje, że zapasy na zwałach tracą na wartości, a ich wycenę przeprowadziła profesjonalna firma doradcza.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KW

Raporty: