Blue Moon na aukcji. Zostanie najdroższym diamentem w historii?

Rynki

sothebys.comTak wygląda diament Blue Moon

Blue Moon - tak nazywa się rzadki 12-karatowy diament o niebieskiej barwie, który będzie można wylicytować na aukcji w Genewie. Jego cena może poszybować nawet do 55 mln dolarów - pisze CNBC.

Jeśli szukasz idealnego prezentu na gwiazdkę, to masz szczęście. Jeden z najdroższych na świecie diamentów trafi na aukcję w Genewie.

Licytacja niebawem

Rzadki 12-karatowy diament o niebieskiej barwie będzie można kupić 11 listopada. Jego cena szacowana jest przez dom aukcyjny Sotheby na 35-55 mln dolarów. Jeśli drogocenny kamień zostanie sprzedany za kwotę stanowiącą górną granice tych widełek, to zostanie najdroższym w historii niebieskim diamentem. Obecny rekord należy do kamienia Zoe Diamond, który został sprzedany za 32,6 mln dolarów w 2014 roku.

Będzie rekord?

Co ciekawe Blue Moon może również pobić światowy rekord i zostać najdroższym sprzedanym diamentem w historii. Aby tak się stało jego nabywca musiałby zapłacić ponad 46,2 mln dolarów. Pochodzący z RPA kamień zdobył bardzo wysokie noty krytyków. Uważają oni, że jest "bez skazy", a jego niebieska barwa "żywa".

Autor: msz/ / Źródło: CNBC

Źródło zdjęcia głównego: sothebys.com