Karty przestaną działać. VW Bank rezygnuje z indywidualnych rachunków

Pieniądze

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/3

Volkswagen Bank Polska rezygnuje z prowadzenia indywidualnych rachunków bankowych. Zostaną one zamknięte ostatniego dnia listopada, a przypisane do tych rachunków karty zostaną zablokowane. To ostatnie chwile, żeby zdecydować, co dalej ze pieniędzmi zgromadzonymi w tym banku.

W komunikacie na swojej stronie Volkswagen Bank przypomina, że to ostatnie chwile na dokonanie przelewów i zamknięcie konta. "Aby mieć pewność, że wszystkie zlecone przelewy zostaną zrealizowane, należy je wykonać do 29.11.2017 roku" - napisano.

"Z dniem 30.11.2017 rachunki indywidualne zostaną zamknięte, a dostęp do środków na koncie zostanie zablokowany od godziny 20:00. Po tym terminie przetransferowanie pozostawionych środków na konto w innym banku, będzie możliwe wyłącznie po złożeniu pisemnej dyspozycji, wysłanej pocztą tradycyjną, na adres VW Banku" - czytamy.

Zamknięcie konta

W związku z zamykaniem rachunków bank zachęcił do skorzystania z jednej z poniższych opcji. Radzi, by przenieść rachunek wraz ze środkami do Eurobanku lub podać numer konta w innym banku, na który zostaną przetransferowane pieniądze pozostawione na koncie po 30 listopada.

Zamknięcie rachunku wiąże się też z brakiem możliwości skorzystania z bankowości elektronicznej. "Dlatego zachęcamy do wcześniejszego pobrania historii operacji oraz wszystkich niezbędnych danych dotyczących zleceń stałych i kontrahentów" - radzi Volkswagen Bank.

Klienci powinni być przygotowani do zamknięcia rachunków, ponieważ umowy bank wypowiadał im na przestrzeni ostatnich miesięcy, z dwumiesięcznym okresem wypowiedzenia. Informował ich o tym listownie.

O rezygnacji z prowadzenia rachunków dla klientów indywidualnych bank poinformował w połowie sierpnia. Dalsza działalność skoncentrowana będzie wyłącznie na rozwijaniu oferty dla przedsiębiorców. Zmiana profilu działalności banku ma związek z połączeniem z niemieckim VW Bankiem.

Autor: ps/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock