Pięć tysięcy złotych za polecenie. Państwowa spółka oferuje zachęty dla pracowników

Pieniądze

TVN WarszawaPolska Wytwórnia Papierów Wartościowych w Warszawie

Nagrody pieniężne za polecenie nowej osoby do pracy. Taki system motywacyjny wprowadzono kilka dni temu dla pracowników Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych - dowiedział się tvn24bis.pl. Spółka potwierdziła te informacje. Wskazuje, że w ten sposób zaoszczędzi na kosztach rekrutacji nawet 200 tys. zł.

Jeżeli zarekomendowany kandydat zostanie zatrudniony na umowę o pracę lub podpiszę umowę cywilnoprawną o współpracy z PWPW, a następnie przepracuje co najmniej pół roku, osoba polecająca otrzyma na swoje konto dodatkowe pięć tysięcy złotych - wynika z informacji tvn24bis.pl. Nagroda jest wypłacana po upływie sześciu miesięcy, pod warunkiem, że ani kandydat, ani osoba polecająca nie złożyły czy też nie poinformowały o wypowiedzeniu.

Biuro prasowe PWPW w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl wskazuje, że nagrody przewidziano za polecenie kandydatów w obszarze IT ds. Produktów i Usług Identyfikacyjnych, a w szczególności stanowisk takich jak: programista JAVA, programista.NET, architekt IT, konsultant biznesowy i opiekun produktu.

Korzyści finansowe

PWPW wskazuje na korzyści finansowe takiego rozwiązania.

"Aktualnie rekrutacja w obszarze IT w PWPW, wiąże się ze współpracą z firmami doradztwa personalnego, a koszt zrekrutowania jednej osoby stanowi wyższą kwotę od zaproponowanej w ramach nagrody za rekomendowanie kandydata do pracy" - poinformowano.

Do końca pierwszego półrocza 2017 roku firma przyjęła założenie wydania 50 rekomendacji. I jak wskazano, przy pełnym zrealizowaniu założeń programu, dla 50 rekomendacji, PWPW zaoszczędzi co najmniej 200 tys. zł.

Jednocześnie spółka podkreśla, że taki system motywacyjny z powodzeniem funkcjonuje na rynku usług informatycznych.

"Luxoft, Nokia, Google, Atos, Sii czy BLStream, PwC – te i wiele innych firm wprowadziło w swoich przedsiębiorstwach system employee referral, czyli pieniężne wynagrodzenie za polecenie do pracy nowej osoby. Jest to system motywacyjny, który z powodzeniem funkcjonuje na rynku usług informatycznych, w obszarach IT jak widać na przykładach, PWPW nie jest jedyna firmą korzystającą z tego systemu" - podkreśla PWPW w przesłanej tvn24bis.pl informacji.

Z informacji tvn24bis.pl wynika, że nagrody za polecenie nie przysługują członkom zarządu, rady nadzorczej ani pracownikom działu zatrudnienia i wynagrodzeń PWPW.

O PWPW

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją banknotów, dokumentów, druków zabezpieczonych i systemów IT. PWPW znajduje się na liście spółek strategicznych Skarbu Państwa.

Autor: mb//ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia