"Najlepiej wypłać gotówkę, zrób niezbędne przelewy". Największe banki w Polsce na liście

Źródło:
tvn24.pl
Inflacja CPI w grudniu wyniosła rdr 6,2 proc.
Inflacja CPI w grudniu wyniosła rdr 6,2 proc.TVN24
wideo 2/6
Inflacja CPI w grudniu wyniosła rdr 6,2 proc.TVN24

PKO BP, Bank Pekao, Santander Bank, ING Bank Śląski, mBank, BNP Paribas, Alior Bank, BOŚ Bank oraz Bank Pocztowy - to banki, które w najbliższych dniach zaplanowały prace serwisowe. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia. Część z nich może mieć problemy w dostępie do konta.

PKO BP

Prace serwisowe w najbliższych dniach zaplanował bank PKO BP. Od piątku 19.01.2024 od godz. 20:00 do soboty 20.01.2024 do godz. 05:00 niedostępne będą PKO Ubezpieczenia w aplikacji IKO i serwisie iPKO (Moje Podróże24, PKO DOM, PKO MOTO, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka, Assistance).

Od piątku 19.01.2024 od godz. 20:00 do soboty 20.01.2024 do godz.16:00 nie będą działać niektóre funkcje Profilu Zaufanego, w tym:

- logowanie się do usług administracji publicznej przez opcję Profil Zaufany

- podpisywanie dokumentów przy użyciu Profilu Zaufanego.

"Logowanie do większości usług administracji publicznej przez opcję bankowość elektroniczna będzie działać bez zmian" - podaje Bank PKO.

Bank Pekao

Utrudnienia czekają także klientów Banku Pekao.

"Od 19.01 od godz. 20:00 do 20.01 do godz. 16:00 nie skorzystasz z usługi Profilu Zaufanego" - podaje w komunikacie Bank Pekao.

W niedzielę 21.01 w godzinach 3:05-3:30:

- nie będzie można zalogować się do serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay i platformy eTrader Pekao, - nie będzie można skorzystać z BLIKA w aplikacji PeoPay

- mogą wystąpić trudności w korzystaniu z kart debetowych,

- nie będzie można zrealizować transakcji internetowej z użyciem kodu 3-D Secure,

- aplikacja PeoPay KIDS także będzie niedostępna.

"Pamiętaj, aby wcześniej wypłacić gotówkę z bankomatu oraz zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej" - czytamy w komunikacie banku.

Santander Bank Polska

Przerwę w Santander Bank Polska zaplanowano od piątku 19 do soboty 20 stycznia.

Od godziny 23:00 do 6:00 rano nie będą działać:

- bankowość internetowa,

- aplikacja mobilna,

- przelewy natychmiastowe (Express Elixir, Bluecash),

- płatność w sklepach internetowych (Przelew24).

Od godziny 22:00 do 6 rano nie będzie działać Kantor Santander.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, z 20 na 21 stycznia, od 23:30 do 4:30 ING Bank Polska zaplanował prace serwisowe.

W tym czasie wystąpią czasowe utrudnienia w korzystaniu z usług bankowych, w tym:

- bankomatów i wpłatomatów,

- systemu bankowości internetowej Moje ING i jego wersji mobilnej, - systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej,

- płatności BLIK,

- przelewów ekspresowych,

- płatności internetowych za pomocą Płać z ING,

- płatności kartami w Internecie z 3DSecure, czyli tych, które są dodatkowo potwierdzane w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS,

- automatycznego poboru opłat za przejazd autostradami,

- specjalnego interfejsu PSD2,

- transakcji we wrzutniach, które mogą być realizowane offline.

"Nie będzie możliwości dokonywania zakupu produktów w Moim ING i na stronie www.ing.pl (w tym pożyczek i kont, także oszczędnościowych). Ponadto, mogą występować problemy w realizacji transakcji kartowych i nie będzie można aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN" - czytamy w komunikacie.

"Najlepiej wypłać gotówkę, zrób niezbędne przelewy i zakupy poza godzinami prac serwisowych" - zaleca bank.

mBank

"W nocy 20 stycznia 2024 przeprowadzimy prace rozwojowe, które spowodują wyłączenie mKantoru oraz mPlatformy walutowej. Usługa będzie niedostępna w godzinach 22:00 - 00:00 w serwisie transakcyjnym oraz urządzeniach mobilnych. Natomiast w nocy 21 stycznia 2024 w godzinach 00:00 - 4:00 nie skorzystasz z usługi mojeID" - podaje bank w komunikacie.

BNP Paribas

"19.01.2024 r. (piątek) od godz. 22:00 do do 20.01.2024 (sobota) do godz. 06:00 nie będą działały: GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host) ze względu na prowadzone prace serwisowe" - wymienia bank w komunikacie.

Alior Bank

Prace serwisowe zaplanował także Alior Bank.

" W dniu 20.01.2024 roku (sobota) od godz. 23:00 do dnia 21.01.2024 (niedziela) do godz. 00:00 będziemy prowadzić prace techniczne. W tym czasie system bankowości internetowej Alior Online oraz Alior Mobile będą niedostępne. Dalej możesz korzystać ze swojej karty i bankomatów" - czytamy w komunikacie banku.

W sobotę od godzinach 12:00 - 14:00 system maklerski będzie niedostępny. 

BOŚ Bank

"Od 19 stycznia 2024 r. od godziny 21:00 do 20 stycznia 2024 r. do godziny 3:00 odbędą się prace na serwerach MojeID oraz BLIK. Nie będzie w tym czasie możliwości autoryzowania się poprzez MojeID i dokonywania transakcji z kodem T6 oraz przelewów P2" - czytamy w komunikacie banku.

Bank Pocztowy

Weekendowe prace zaplanował także Bank Pocztowy.

W niedzielę 21.01.2024 r. w związku z pracami administracyjnymi mogą wystąpić trudności dotyczące funkcjonowania kart płatniczych.

"W godz. 02:00 - 07:00 wystąpi brak możliwości wykonywania transakcji 3Dsecure wymagających uwierzytelnienia poprzez podanie kodu wysyłanego przez SMS (nie dotyczy to transakcji w Internecie, które wymagają uwierzytelnienia 3D Secure w bankowości elektronicznej), brak możliwości pobrania danych karty w bankowości elektronicznej, w tym kodu CVC2 oraz brak możliwości zamówienia karty wirtualnej w trybie online, w godz. 03:00 - 07:00 wystąpi brak możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych XIAOMI PAY/ FIT BIT/ GARMIN PAY/ GOOGLE PAY/APPLE PAY" - podaje bank w komunikacie.

Autorka/Autor:mp/ToL

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Nieudzielenie pracownikowi czternastodniowego urlopu jest naruszeniem przepisów o urlopach wypoczynkowych - mówi redakcji biznesowej tvn24.pl Tomasz Zalewski z Państwowej Inspekcji Pracy. Dodaje, że inspektor pracy może skierować do pracodawcy wystąpienie o usunięcie stwierdzonych naruszeń.

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Źródło:
tvn24.pl

- My, jako zwykli użytkownicy, możemy tylko trzymać kciuki. Natomiast branża cyberbezpieczeństwa, koledzy, koleżanki, wyciągają wnioski, zastanawiają się, co można zrobić - powiedział Piotr Konieczny z portalu Niebezpiecznik.pl, pytany w "Faktach po Faktach" o to, czy możemy uniknąć powtórki z dzisiejszej światowej awarii oprogramowania.

Potężna awaria uderzyła w miliony osób. "Jest kilka możliwości, które mogą ograniczyć skutki"

Potężna awaria uderzyła w miliony osób. "Jest kilka możliwości, które mogą ograniczyć skutki"

Źródło:
tvn24.pl

W piątek doszło do dwóch awarii jednocześnie - jednej związanej z oprogramowaniem MS i drugiej z aktualizacją oprogramowania zewnętrznej firmy CrowdStrike - poinformowała rzeczniczka Microsoft Polska Anna Klimczuk. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem usług – podała firma. Firma Crowdstrike poinformowała, że globalna awaria wynikła z błędu firmy i to nie był cyberatak.     

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Źródło:
PAP

Nowa edycja dopłat do fotowoltaiki ruszy 2 września - przekazała na konferencji prasowej Paulina Hennig-Kloska, ministra klimatu i środowiska. Warunkiem otrzymania dofinansowania z programu w przypadku nowych instalacji będzie dodatkowy zakup magazynu energii. W ramach programu będzie można dostać do 28 tysięcy złotych.

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu, 19 lipca, w Eurojackpot padło pięć wygranych II stopnia oraz siedem III stopnia. Nie odnotowano głównej wygranej, co oznacza, że kumulacja rośnie.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

Pod koniec lipca ceny paliw mogą być najniższe w tym roku - przewidują eksperci portalu e-petrol.pl. Kierowcom sprzyja zahamowanie wzrostu notowań ropy na światowych rynkach, a także umacniający się złoty.

Najtańsze tankowanie w tym roku. "Kierowcom sprzyja mocny złoty"

Najtańsze tankowanie w tym roku. "Kierowcom sprzyja mocny złoty"

Źródło:
PAP

"Ostrzegamy przed fałszywymi informacjami o cenach energii" - pisze Ministerstwo Klimatu i Środowiska, dodając, że nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd. "To kolejna fala ataków, która ma na celu sianie strachu w społeczeństwie i wyłudzanie danych oraz pieniędzy" - ostrzega resort klimatu.

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na objęcie przez Artura Olecha stanowiska prezesa zarządu PZU - przekazano w piątkowym komunikacie. W trakcie posiedzenia komisja wyraziła także zgodę między innymi na powołanie Bartosza Kubika na prezesa BOŚ, a także Mirosława Czekaja na prezesa BGK.

Nowi prezesi w czołowych instytucjach finansowych. KNF podjęła decyzję

Nowi prezesi w czołowych instytucjach finansowych. KNF podjęła decyzję

Źródło:
PAP

Konieczne jest usunięcie nieuzasadnionych obciążeń dla przedsiębiorców oraz zadbanie, aby artyści otrzymywali wynagrodzenia - napisano w apelu izb i organizacji w imieniu polskich przedsiębiorców działających w sektorze kablowym i satelitarnym do senatorów.

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl

Coraz więcej krajów decyduje się na zaostrzanie kar, a także stosowanie konfiskaty aut wobec kierowców łamiących przepisy - oceniła w rozmowie z tvn24.pl radczyni prawna Katarzyna Turcza. Pojazd możemy stracić, nawet jeśli nie jest naszą własnością i nie tylko za alkohol, ale także, chociażby prędkość oraz emitowanie nadmiernego hałasu. W których krajach powinniśmy szczególnie uważać?

Jedziesz na wakacje? W tych krajach UE za złamanie przepisów stracisz auto

Jedziesz na wakacje? W tych krajach UE za złamanie przepisów stracisz auto

Źródło:
tvn24.pl

Z 5,6 tysiąca firm, które dotychczas dostały żądanie zwrotu covidowej pomocy, część już to zrobiła, ale sporo spraw jest w sądzie. Wezwania otrzyma jeszcze około tysiąc firm - pisze w piątek "Puls Biznesu".

Firmy dostają wezwania do zwrotu covidowej pomocy

Firmy dostają wezwania do zwrotu covidowej pomocy

Źródło:
PAP

Daniel Obajtek w trzy lata zarobił w Orlenie nieco ponad 9 milionów złotych - wynika z oświadczenia, jakie złożył jako europoseł. Co ciekawe, zgodnie z deklaracją, europoseł PiS nadal pobiera sporą pensję z węgierskiej spółki budowlanej Bayer Construct Zrt.

Europoseł Daniel Obajtek pokazał majątek. Ile zarobił w Orlenie?

Europoseł Daniel Obajtek pokazał majątek. Ile zarobił w Orlenie?

Źródło:
tvn24.pl

Na balkonach jedni palą, drudzy głośno rozmawiają i przeklinają, inni - próbują rozpalać grill. - Niektórzy zapominają, że mieszkamy we wspólnocie, w bloku - stwierdza jedna z sąsiadek. W arsenale środków przeciwko uciążliwym sąsiadom są m.in. listy do wspólnoty i petycje słane do Ministerstwa Zdrowia.

Majtki obrażają, grill dusi, papierosy trują. Co wolno na balkonie?

Majtki obrażają, grill dusi, papierosy trują. Co wolno na balkonie?

Źródło:
tvn24.pl

W pierwszym półroczu 2024 roku liczba firm sprzedających na targowiskach spadła o cztery tysiące. To efekt między innymi ekspansji dyskontów i oferty internetu - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

Targowiska znikają z mapy Polski. Ciężko wytrzymać konkurencję

Targowiska znikają z mapy Polski. Ciężko wytrzymać konkurencję

Źródło:
PAP

10 kilometrów za około dwa złote - tyle kosztuje przejazd "robotaxi", czyli autonomiczną taksówką, w Chinach - podał portal stacji CNN. Podkreślił jednak, że sprzeciw wobec nowej usługi nabiera na sile i jest to jeden z popularniejszych tematów w mediach.

Autonomiczne taksówki powodem niepokoju w Chinach

Autonomiczne taksówki powodem niepokoju w Chinach

Źródło:
CNN

Rada nadzorcza PKO BP zmieniła zdanie w sprawie udzielenia absolutorium za ubiegły rok dwóm byłym członkom zarządu. W trakcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia pozytywnie oceniono pracę Piotra Mazura oraz Andrzeja Kopyrskiego. 

Zaskoczenie w PKO BP. Jest nowa decyzja w sprawie absolutorium

Zaskoczenie w PKO BP. Jest nowa decyzja w sprawie absolutorium

Źródło:
PAP

Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA nie udzieliło absolutorium członkom poprzedniego zarządu spółki z wykonania ich obowiązków w roku obrotowym 2023 - przekazało w czwartek biuro prasowe PZU. Wcześniej rada nadzorcza rekomendowała tę decyzję, tłumacząc to informacjami, wskazującymi na szereg nieprawidłowości w spółce w ubiegłym roku.

Były zarząd PZU bez absolutorium

Były zarząd PZU bez absolutorium

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Koniec samochodów spalinowych w Europie za 11 lat, w 2035 roku. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zadeklarowała w czwartek, że zamierza utrzymać cele neutralności klimatycznej samochodów. Jednym z nich jest zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych. "Ten cel zostanie utrzymany" - zapewniła szefowa KE.

Zakaz sprzedaży aut spalinowych. Szefowa KE nie zmienia decyzji

Zakaz sprzedaży aut spalinowych. Szefowa KE nie zmienia decyzji

Źródło:
PAP

Rząd szykuje się do przyszłorocznej waloryzacji emerytur. W 2025 roku świadczenia mają wzrosnąć według wstępnej propozycji o 6,78 procent. Sprawdzamy, jak się to przełoży na wysokość emerytur.

Emerytury w górę. Wyliczenia

Emerytury w górę. Wyliczenia

Źródło:
tvn24.pl