TVN24 Biznes | Pieniądze

Utrudnienia dla klientów największych banków. "Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki"

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Glapiński o podwyżce stóp procentowych
Adam Glapiński o podwyżce stóp procentowychNBP
wideo 2/5
NBPAdam Glapiński o podwyżce stóp procentowych

PKO BP, Pekao, ING, mBank i Santander - znalazły się na liście banków, które na najbliższy weekend zaplanowały prace serwisowe. Z tego powodu klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do niektórych usług.

PKO BP

"W związku z planowanymi pracami informatycznymi w niedzielę 31.10.2021 r. od godz. 1.00 do godz. 3.00 nie będzie działać aplikacja IKO, w tym płatności zbliżeniowe telefonem oraz kodem BLIK" - napisał PKO BP w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Bank Pekao

Bank Pekao poinformował, że 31 października 2021 w godz. 0.30-9.00 planuje prace serwisowe.

"W tym czasie nie zalogujesz się do serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao. Możesz mieć trudności z płatnościami kartami w internecie (3DSecure), z płatnościami za pomocą Pay by link oraz kodami BLIK. Pamiętaj, aby wcześniej zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej" - przekazał Pekao.

Dodał, że "płatności zbliżeniowe telefonem będą działać prawidłowo".

mBank

"W ostatnią niedzielę października przechodźmy na czas zimowy. Wskazówki zegarów przestawiamy o godzinę do tyłu, czyli z godz. 3.00 na 2.00. W tym roku czas letni na zimowy zmieniamy w nocy z 30 na 31 października. Standardowo korzystamy z okazji i w tym czasie zaplanowaliśmy przerwę w dostępie do banku. Godziny zakończenia przerwy podajemy dla czasu zimowego" - dowiadujemy się z komunikatu mBanku.

"W godzinach 2.00-6.30 nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki z bankomatu oraz nie skorzystasz z wpłatomatu" - napisano.

Dodano, że "pomiędzy godziną 2.00-8.30 nie zalogujesz się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej", a "w godzinach 1.30-9.20 nie złożysz żadnego wniosku".

Jeśli chodzi o działanie mLinii, to mBank przekazał, że "podczas przerwy nie mamy wglądu w twoje dane związane z bankiem, dlatego w tym czasie nie zrealizujesz żadnej operacji".

Santander Bank Polska

"W nocy z piątku sobotę od godz. 0.00 do 6.00 nie zalogujesz się do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej. Nie skorzystasz z BLIKA, przelewów natychmiastowych, Kantoru Santander i Przelewu24" - napisał bank w komunikacie.

ING Bank Śląski

"W nocy z 30 na 31 października (z soboty na niedzielę) od godz. 23.00 do godz. 5.30 przeprowadzimy prace serwisowe" - napisano w komunikacie.

Dodano, że "w tym czasie utrudnione będzie korzystanie z: bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING oraz aplikacji mobilnej Moje ING mobile, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, systemu rozliczeń płatności natychmiastowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING, płatności internetowych kartami z dodatkowym uwierzytelnieniem (3DSecure), specjalnego interfejsu PSD2, produktów w Moim ING i na stronie www.ing.pl (w tym pożyczek i kont, także oszczędnościowych)".

ING podkreślił, że również "mogą występować problemy w realizacji transakcji kartowych", a "zastrzeganie kart będzie odbywać się wyłącznie na dedykowanej infolinii".

Bank dodał, że z powodu prac technologiczno-serwisowych "w godzinach 8.00-20.00 niedostępne będą: moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile".

Alior Bank

Alior poinformował, że "w niedzielę 31 października br. w godz. 2.00-6.00 Alior Online i Alior Mobile będą dostępne w ograniczonym zakresie w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy i prowadzonymi pracami serwisowymi".

"W tym czasie niedostępna będzie realizacja płatności – w tym przelewów, płatności BLIK i Płacę z Alior Bankiem. Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco" - napisał bank. 

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy podał w komunikacie, że "w związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi od 29.10.2021 (piątek) od 23.30 do 30.10.2021 (sobota) do godziny 1.00, wystąpi przerwa w dostępie do usług Banku Pocztowego, w tym Bankowości Internetowej i Mobilnej oraz Infolinii".

"W tym czasie płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń. Wpłaty i wypłaty w placówkach Poczty Polskiej będą niedostępne" - podał bank.

Idea Bank

"W związku z pracami modernizacyjnymi w dniu 29.10.2021 od godziny 22.00 do godziny 6.00 dnia 30.10.2021 r. nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz Aplikacji Mobilnej" - napisał Idea Bank w komunikacie.

Autor:kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości