Czy będą nowe tarcze dla zamykanych branż? Premier odpowiada

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Mateusz Morawiecki o pomocy dla zamykanych branżTVN24
wideo 2/4
TVN24Mateusz Morawiecki o tak zwanych tarczach antykryzysowych

Z branżami najbardziej dotkniętymi obostrzeniami będziemy dyskutować, w jaki sposób w najbliższych kilku miesiącach przetrwać w najlepszym możliwym kształcie dla gospodarki - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił uwagę na trudną sytuację m.in. branży gastronomicznej i turystycznej.

W czwartek odbyło się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty zostaną skrócone godziny otwarcia lokali gastronomicznych. Ponadto zawieszona zostanie działalność basenów, aquaparków oraz siłowni.

Na konferencji prasowej szef rządu był pytany, czy pojawią nowe pakiety pomocowe dla zamykanych branż.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Pomoc dla zamykanych branż

Szef rządu powiedział, że w ramach tak zwanej pierwszej tarczy antykryzysowej jest możliwość emisji obligacji do poziomu 112 miliardów złotych. - Wykorzystane zostało około 70 miliardów z tej pierwszej tarczy i w podobnych proporcjach tarcza finansowa, też nie w całości została wykorzystana - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zapewnił, że w odniesieniu do branż najbardziej dotkniętych ostatnimi obostrzeniami będą prowadzone działania mające na celu ich wsparcie.

- W odniesieniu do pewnych, najbardziej dotkniętych branż będą takie działania również prowadzone. Zwłaszcza że są branże, które już teraz, od tego momentu, będą w trudniejszym położeniu niż inne. To są takie branże jak turystyczna, restauracyjna, gastronomiczna. Będziemy z tymi branżami dyskutować, w jaki sposób w najbliższych kilku miesiącach - do czasu lekarstwa bądź szczepionki - przetrwać w najlepszym możliwym kształcie dla gospodarki - zapowiedział Morawiecki.

Nowe ograniczenia w strefie żółtejKPRM
Nowe ograniczenia w strefie czerwonejKPRM

Autor:mb

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: