Pieniądze

Koniec SK Banku. Sąd wydał decyzję o upadłości

Pieniądze

TVN24BiŚSąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości SK banku

W środę Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (handlowa nazwa SK Bank) - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.

- W ocenie sądu, biorąc pod uwagę dokumenty i wyjaśnienia członków zarządu komisarycznego nie ma wątpliwości, że aktywa banku nie wystarczają na zaspokojenie jego zobowiązań - wskazał sędzia Paweł Stosio. Dodał jednocześnie, że majątek będący w posiadaniu dłużnika pozwala na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego.

Jednocześnie w ocenie Sądu nie wystąpiły przesłanki oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości.

Co z klientami banku?

Zgodnie z postanowieniem Sądu, wierzyciele SBRzR będą mogli zgłaszać swoje wierzytelności do sędziego – komisarza w terminie 3 miesięcy od ukazania się obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Wypłaty dla klientów SK banku z BFG realizuje Bank Zachodni WBK. Klienci SK banku zgłaszają się do placówek BZ WBK z dowodem osobistym. Uzyskują wówczas wypłatę w gotówce albo przelew na konto. Wyjątkiem są środki z Indywidualnych Kont Emerytalnych (IKE) i Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), które są realizowane przez BFG w formie wypłaty transferowej.

KNF zawiesiła działalność SBRzR w Wołominie z dniem 21 listopada 2015 r. oraz wystąpiła z wnioskiem o ogłoszenie upadłości banku spółdzielczego.

Upadek SK banku Wołomin. Co z sektorem bankowym?

Upadek SK banku Wołomin. Co z sektorem bankowym?
Upadek SK banku Wołomin. Co z sektorem bankowym? TVN24 BiS

Autor: mb//km / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiŚ

Pozostałe wiadomości