TVN24 Biznes | Pieniądze

"To nie są nasze strony". Klienci dużego banku na celowniku oszustów

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Przejęcie Idea Banku przez Pekao
Przejęcie Idea Banku przez PekaoTVN24
wideo 2/6
TVN24Przejęcie Idea Banku przez Pekao

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Bank Pekao. "Uważajcie! To oczywiście nie są nasze strony" – napisał na Twitterze Paweł Jurek, rzecznik prasowy banku.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego w KNF podał, że niebezpieczne domeny to: hxxps://bankpekooa[.]com oraz hxxps://pekaocalbank[.]com. "Jak widzimy oszustom również zdarzają się pomyłki: "Welcome to BANK BEKAO" – zwrócili uwagę przedstawiciele CSIRT KNF.

Do ostrzeżenia opublikowanego przez zespół cyberbezpieczeństwa odniósł się rzecznik Pekao Paweł Jurek. "To oczywiście nie są nasze strony" – napisał.

Przymusowa restrukturyzacja

Wcześniej Bank Pekao oraz Idea Bank opublikowały na swoich stronach ostrzeżenia przed możliwymi cyberatakami skierowanymi na klientów w związku z restrukturyzacją.

"W związku z komunikatem o przymusowej restrukturyzacji Idea Bank S.A. i przeniesieniem rachunków klientów do Banku Pekao S.A., prosimy o zachowanie standardów bezpieczeństwa i uwagi w trakcie logowania do bankowości elektronicznej oraz wykonywania transakcji finansowych" – czytamy w komunikacie Pekao.

Komunikat podobnej treści pojawił się również na stronie Idea Banku.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował, że Idea Bank 3 stycznia 2021 roku został przejęty przez Bank Pekao. Powodem wszczęcia przymusowej restrukturyzacji ma być "zła sytuacja kapitałowa Idea Bank S.A.". - Kompletnie tej decyzji nie rozumiem – powiedział na antenie TVN24 przewodniczący rady nadzorczej Idea Banku Leszek Czarnecki.

PRZYMUSOWA RESTRUKTURYZACJA IDEA BANKU. KALENDARIUM WYDARZEŃ >>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości