TVN24 Biznes | Pieniądze

Utrudnienia w bankach. "Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wcześniej wypłać gotówkę"

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Problemy z płatnościami kartami, brak dostępu do bankowości elektronicznej i mobilnej. To utrudnienia, na które w najbliższych dniach muszą się przygotować klienci kilku banków.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 0.00 do godz. 5.00, klienci mogą mieć ograniczony dostęp do: bankomatów i wpłatomatów, systemu Moje ING i aplikacji Moje ING, systemu ING Business i jego wersji mobilnej, płatności Blik, przelewów ekspresowych oraz płatności internetowych za pomocą Płać z ING.

Jak czytamy w komunikacie, dodatkowo mogą wystąpić problemy z płatnościami kartą. "W tym czasie nie dasz rady aktywować kart i nadawać im kodów PIN, zamówić karty Mastercard w telefonie, przypisać do telefonu karty Mastercard w telefonie (aktywacja płatności), dodać karty Visa zbliżeniowa do aplikacji Google Pay oraz Apple Pay i zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej" - wskazano.

"Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wcześniej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

BNP Paribas

W środę od godz. 22.00 do godz. 0.30 w czwartek serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Jednocześnie przedstawiciele BNP Paribas zapewnili, że dostęp do bankowości mobilnej, operacje kartowe i dostęp do bankomatów będzie przebiegać bez zakłóceń.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w piątek od godz. 22.00 do godz. 6.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Bank BPS

W poniedziałek, w godz. 21.00-23.00, z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w dostępie do systemu bankowości elektronicznej.

Nest Bank

W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 21.00 do godz. 0.30, wystąpią czasowe utrudnienia w dostępie do konta. Jak wskazano w komunikacie, bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działać w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza, że np. zlecenie przelewu zostanie zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac.

Nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego. Nie będzie także możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa. Ponadto niedostępne będą płatności za zakupy internetowe. Jednocześnie zapewniono w komunikacie, że "transakcje kartowe będą realizowane bez przeszkód".

Dodatkowo w nocy z wtorku na środę, w godzinach od godz. 0.30 do godz. 4.00, niedostępna będzie bankowość elektroniczna.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości