Wypłaty emerytur i rent przed świętami. Poczta podała terminy

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP
Akcja #WspierajSeniora. Zostań wolontariuszem w domu pomocy społecznej
Akcja #WspierajSeniora. Zostań wolontariuszem w domu pomocy społecznejTVN24
wideo 2/4
TVN24Akcja #WspierajSeniora. Zostań wolontariuszem w domu pomocy społecznej

Przed świętami listonosze wcześniej rozpoczną doręczanie emerytur, a przesyłki będą doręczane także 24 grudnia - poinformowała Poczta Polska. Jak wskazano, świadczenia, które zwykle były doręczane 25. dnia miesiąca będą trafiać do klientów od 22 grudnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Przekazy emerytalne i rentowe z terminem doręczenia przypadającym na 1 stycznia, będą doręczane od 29 grudnia.

Godziny otwarcia placówek

Poczta poinformowała, że w Wigilię będą pracowały zarówno placówki pocztowe, kurierzy i listonosze będą doręczać przesyłki, jednak godziny ich pracy ulegną skróceniu. Także w sylwestra godziny pracy placówek ulegną skróceniu.

W Wigilię placówki pocztowe będą obsługiwać klientów do godz. 13.00 a całodobowe do godz. 14.00. W kolejnych dniach - 25 i 26 grudnia - placówki będą nieczynne. Wznowienie pracy placówek całodobowych i placówek obsługujących klientów w niedziele nastąpi 27 grudnia.

Z kolei 31 grudnia placówki będą czynne do godz. 14.00, a całodobowe do godz. 18.00. Natomiast 1 stycznia 2021 roku - placówki będą nieczynne.

Spółka podała, że placówki zlokalizowane w obiektach funkcjonujących w innym czasie pracy, np. ministerstwa, sądy, urzędy skarbowe, galerie handlowe, przystosują godziny pracy do czasu funkcjonowania podmiotów, w których są zlokalizowane.

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości