TVN24 Biznes | Pieniądze

Licznik wydanych bonów turystycznych rozgrzany do czerwoności. "Zainteresowanie jest ogromne"

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
PAP
Andrzej Wnęk o bonie turystycznym: trafi do nielicznych
Andrzej Wnęk o bonie turystycznym: trafi do nielicznychTVN24
wideo 2/6
TVN24Andrzej Wnęk o bonie turystycznym: trafi do nielicznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał ponad 668 tysięcy bonów turystycznych na kwotę ponad 572 milionów złotych - wynika z nowych danych. Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska podkreśliła, że "zainteresowanie bonem jest ogromne".

Z najnowszych danych ZUS wynika, że beneficjenci wykonali około 114 tysięcy płatności bonami na łączną kwotę około 83 mln zł. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku.

Lista podmiotów

Do tej pory zgłosiło się ponad 15,3 tysiąca podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Polska Organizacja Turystyczna udostępniła specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu. Podmioty turystyczne można znaleźć, wpisując ich nazwę lub przeszukując listę po miejscowości planowanego odpoczynku.

"Działający od 1 sierpnia Polski Bon Turystyczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Obsługa informatyczna i finansowa bonu turystycznego to kolejne, po tarczy antykryzysowej i dodatku solidarnościowym, zadanie ZUS. Błyskawicznie rozbudowaliśmy i udostępniliśmy naszą Platformę Usług Elektronicznych (PUE) dla podmiotów turystycznych oraz osób uprawnionych do bonu. Stworzyliśmy także system rozliczeń, dzięki któremu podmioty turystyczne otrzymują środki pieniężne za płatności dokonywane za pomocą bonu" - poinformowała prof. Uścińska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Bon turystyczny

Bon turystyczny 500 plus jest dostępny na platformie PUE ZUS. "Jeśli jesteś osobą uprawnioną, zaloguj się na swój profil na PUE ZUS. Wybierz z górnego menu zakładkę 'Ogólny' i przejdź do zakładki 'Polski Bon Turystyczny', a następnie 'Mój bon'" - wyjaśniała wcześniej Polska Organizacja Turystyczna. Profil na PUE ZUS można założyć przez bankowość elektroniczną, przez profil zaufany, przy użyciu podpisu kwalifikowanego bądź podczas wizyty w placówce ZUS.

Podczas aktywowania bonu zostaniemy poproszeni o aktualny e-mail i numer telefonu komórkowego.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Autor:mb

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości