Banki ostrzegają przed oszustami. "Stracisz przelane pieniądze"

[object Object]
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymiTVN24 BiS
wideo 2/2

Oszuści kuszą perspektywą dużego zarobku - tak ING Bank Śląski ostrzega przed wyłudzeniami pieniędzy "na zwrot inwestycji z kryptowalut". Jeśli dasz się skusić i zrobisz przelewy, stracisz pieniądze - alarmuje bank. Wcześniej podobne ostrzeżenia wystosowały Pekao i mBank.

Oszuści mogą się z tobą skontaktować i spróbować przekonać cię do inwestycji w kryptowaluty obietnicą dużych zysków ze "zwrotów z inwestycji". Zanim jednak dojdzie do wypłaty rzekomych "zwrotów z inwestycji", poproszą o przelewy - informuje bank w komunikacie.

Jak dodano, przestępcy podadzą konkretne kwoty, jakie masz przelewać, pod pretekstem na przykład utrzymania odpowiedniego ruchu pieniędzy na koncie.

"Jeśli dasz się skusić perspektywą dużego zarobku i wyślesz przelewy – stracisz przelane pieniądze. Nie zarobisz też na obiecanym zwrocie z inwestycji w kryptowaluty" - dodaje ING Bank Śląski.

Bank przestrzega osoby inwestujące w kryptowaluty, aby nie dały się skusić perspektywą otrzymania dużych sum pieniędzy. "A jeśli faktycznie należy nam się zwrot inwestycyjny czy nagroda, to ich otrzymanie nie będzie wymagać żadnych przelewów" - podkreślono.

Inne banki

Wcześniej przed próbami wyłudzenia środków pod pretekstem korzystnych inwestycji w kryptowaluty ostrzegały Pekao i mBank.

Bank Pekao zwracał uwagę na pojawiające się fałszywe artykuły, jakoby bank współtworzył system do inwestowania w kryptowaluty. "Stanowczo zaprzeczamy tym doniesieniom. Podkreślamy, że Bank Pekao S.A. nie ma nic wspólnego z tego typu rozwiązaniami. Korzystanie z linków umieszczonych w tego typu artykułach może prowadzić do utraty środków lub infekcji Państwa urządzeń" - czytamy w komunikacie.

Z kolei mBank informował o oszustach wykorzystujących media społecznościowe, aby rozpowszechnić fałszywe informacje o niezwykłych okazjach na szybki zysk z kryptowalut.

"Dodatkowo bezprawnie posługują się wizerunkiem znanych osób, celebrytów, sportowców, ludzi sukcesu, aby rozwiać wątpliwości co do wiarygodności inwestycji" - podkreślił bank.

Autor: tol//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości