Władysław Łukasik pokieruje ARR?

Najnowsze

Aktualizacja:
krus.gov.plWładysław Łukasik pokieruje ARR

- Władysław Łukasik, dotychczas prezes KRUS, jest kandydatem na szefa Agencji Rynku Rolnego - ujawnił minister rolnictwa Marek Sawicki. Premier Donald Tusk odwołał we wtorek z tej funkcji Bogdana Twarowskiego za to, że podawał on nieprawdziwe informacje na stronie internetowej Agencji.

- Jest to doświadczony administrator i urzędnik, więc mam nadzieję, że będzie to dobra kandydatura - tak Sawicki uzasadniał kandydaturę Łukasika.

We wtorek premier Donald Tusk odwołał dotychczasowego prezesa ARR Bogdana Twarowskiego. - Nie będę współpracował z ludźmi, co do których nie ma stu procent pewności, że wszystko jest "OK" jeżeli chodzi o przejrzystość i czystość intencji oraz o bezinteresowność - powiedział premier Tusk po posiedzeniu Rady Ministrów.

Dymisji Twarowskiego domagali się również pracownicy Agencji, którzy na początku kwietni prosili w liście do premiera o podjęcie działań mających na celu "ukrócenie procederu łamania prawa i wykorzystywania funkcji publicznej dla osiągania osobistych korzyści".

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: krus.gov.pl