Wall Street znów na plusie

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów
Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów
Źródło zdj. gł.: GNU 1.2
Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów, głównie za sprawą lepszych niż oczekiwano raportów kwartalnych amerykańskich spółek.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,40 proc. do 16 514,37 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,97 proc. do 4161,46 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,41 proc. do 1879,55 pkt.

Do zakupu akcji inwestorów zachęciły m.in. generalnie lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne amerykańskich spółek, a także znacznie mniejszy od spodziewanego spadek w marcu sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA.

Więcej informacji na ten temat i komentarzy dziś w TVN24 Biznes i Świat oraz naszej relacji giełdowej.

Autor: //gry / Źródło: PAP

Zobacz także: