W sklepie zapłać telefonem

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESHenryk Kułakowski, prezes mPay: Od dziś telefon ma nowe możliwości

Od dziś telefon ma nowe możliwości - firma mPay uruchomiła nową usługę, dzięki której przez telefon można płacić za zakupy. Z takiej możliwości mogą korzystać abonenci Plusa.

Na razie mPAY korzysta tylko z tzw. "elektonicznej skarbonki". Pod koniec roku do projektu ma przyłączyć się kilka banków.

To pierwsza taka usługa na polskim rynku. Ma być alternatywą dla kart płatniczych. Płatności przez telefon komórkowy w Plusie to rezultat współpracy operatora z firmą mPay (spółka zależna grupy teleinformatycznej ATM SA).

Sam pomysł pojawił się już w 2003 r., ale dopiero w styczniu NBP przyznał mPay licencję na rozliczanie takich transakcji. Zasada płacenia komórką jest prosta - zamiast wyciągać drobne z portfela sięgamy po komórkę, łączymy się z serwisem podobnym do poczty głosowej. Potem z klawiatury wpisujemy sześciocyfrowy numer przyznany sprzedawcy przez mPay oraz kwotę do zapłaty. Na telefonie w ciągu kilku sekund powinna wyświetlić się informacja o przelewie - jeśli dane się zgadzają, transakcję potwierdzamy podobnie jak w przypadku karty płatniczej - wstukując kod PIN.

Źródło: gazeta.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES