W Biedronce zapłacisz kartą? "Może do tego dojść już wkrótce"

Najnowsze


Biedronka, największa sieć dyskontów w Polsce rozważa wprowadzenie płatności kartą. - Nie wykluczamy, że może do tego dojść już wkrótce - potwierdza w przesłanym TVN24 Biznes i Świat komunikacie biuro prasowe sieci.

Biedronka negocjuje z firmami obsługującymi transakcje karami płatniczymi warunki obsługi swoich sklepów. To, czy należąca do Jeronimo Martins sieć zdecyduje się na wprowadzenie terminali płatniczych będzie zależało m.in. od tego, czy opłaty operatorów będą na tyle niskie, że nie wpłyną na ceny produktów oferowanych przez Biedronkę.

Już wkrótce?

"Liczymy na to, że poziom opłat za obsługę transakcji kartami płatniczymi, jaki ma zacząć obowiązywać na polskim rynku w tym roku, otworzy nam drogę do podjęcia decyzji o akceptacji tej formy płatności w sieci sklepów Biedronka. Nie wykluczamy, że może do tego dojść już wkrótce" - poinformowało nas biuro prasowe Jeronimo Martins Polska. Wprowadzenie płatności z użyciem kart płatniczych przez Biedronkę może ułatwić planowana obniżka opłat interchange, która według zapowiedzi ma wejść w życie 1 lipca tego roku. "Obsługa transakcji bezgotówkowych zostanie wdrożona w sieci Biedronka pod warunkiem, że poziom kosztów obsługi zostanie obniżony do stopnia, który nie będzie powodował dodatkowych obciążeń dla klientów" - podało biuro prasowe.

Mobilne już są

W Biedronce można już płacić z pomocą telefonu komórkowego, ale dopiero wprowadzenie płatności kartami może spowodować duże zmiany na rynku.

- Przyjmując wyniki raportu badawczego NBP na temat akceptacji gotówki i kart płatniczych wśród polskich przedsiębiorców, według którego w punktach handlowych o podobnej charakterystyce, uruchomione płatności kartą obejmują około 30 procent udziału, to zmiana będzie zauważalna. Nawet bez potencjalnego zwiększenia wartości ogólnego obrotu Biedronki spowodowanego wdrożeniem akceptacji kart widzimy, że wartość obrotu, który zostanie opłacony kartą może po pewnym czasie przekroczyć 10 mld zł. Przy założeniu, że rynek płatności bezgotówkowych w 2013 roku wart był 122 mld zł, stanowi to już ponad 8 procent całego rynku - ocenił w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Rafał Szczechura, SIX Payment Services.

Autor: msz/ / Źródło: TVN24 BiS, dlahandlu.pl