U JP Morgana zarobią więcej

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24JP Morgan odtrąbił koniec kryzysu?

Jeden z potentatów światowych rynków finansowych, bank JP Morgan Chase, odmraża pensje swoich pracowników. Gigant z Wall Street wysłał do zatrudnionych notkę, z której wynika, że wprowadzony w ubiegłym roku zakaz podnoszenia pensji już nie obowiązuje.

Zarząd banku tłumaczy, że decyzja ma związek z mocniejszym zaufaniem w ożywienie gospodarcze i kilkoma z rzędu miesiącami wzrostu zysków z bankowości inwestycyjnej.

Bank podał też, że zatrudni wkrótce 300 osób. Jest to element programu zwiększenia akcji kredytowej dla małych firm o 4 miliardy dolarów.

Zarząd banku JP Morgan uważa, że wypłaca bonusy zgodnie ze zdrowymi zasadami rynku, zwłaszcza, że większość z nich trafia do menedżerów w formie akcji. JP Morgan już 4 lata temu zarzucił tak zwaną zasadę złotego spadochronu, czyli wysokich odpraw dla pracowników.

Prezes banku, Jamie Dimon, w ubiegłym roku nie otrzymał żadnych bonusów, a jego całkowite wynagrodzenie wyniosło 19,7 miliarda dolarów. JP Morgan oddał już amerykańskiemu państwu 25 miliardów dolarów pomocy, jaką otrzymał z programu pobudzania gospodarki TARP.

JP Morgan Chase nalezy do wielkiej czwórki amerykańskich banków. Działa w ponad 60 krajach świata, zarządzając aktywami rzędu 2 bilionów dolarów.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24