TP SA atakuje. Chce Playa i kablówek

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huSzykuje się komórkowa rewolucja

- Telekomunikacja Polska jest zainteresowana przejęciem sieci Play, gdy nadarzy się taka okazja - deklaruje w rozmowie z portalem media2.pl szef TP SA Maciej Witucki. Największy stacjonarny operator nie wyklucza także zakupu sieci kablowych.

Witucki twierdzi, że firmę stać, by wyłożyć pieniądze na zakup konkurencyjnej firmy. - Gdyby pojawiła się taka okazja na pewno zainteresowalibyśmy się możliwości przejęcia P4. Mamy potencjał, który umożliwia taką transakcję, ale oczywiście obowiązuje nas rachunek ekonomiczny - mówi tv.rp.pl Maciej WItucki, przezes Telekomunikacji Polskiej. Zdradził też, że jego firma planuje mocne wejście na rynek kablówek.

Scenariusz już napisany

Gdyby doszło do zapowiadanej rewolucji, uczyniłaby one z TP SA gracza nr jeden polskiej telekomunikacji. Grupa TP jest już właścicielem sieci Orange, która ma ok 32 proc. udziału w rynku. Play ma 10 razy mniej.

Kupno Play przez TP to scenariusz, który od dawna sugerują eksperci - twierdzi portal media2.pl. Jeden z trójki wielkich operatorów powinien przejąć nową sieć, by zapobiec wielkiej wojnie cenowej. Analitycy uważają też, że agresywny rozwój Play i szybkie przyciąganie dużej liczby klientów ma tylko podnieść wartość spółki, by było ją łatwo sprzedać.

Źródło: media2.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu