Subway-ów więcej niż McDonald's-ów

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huO "suba" łatwiej na świecie niż o Big Maca

- Kanapkowa sieć Subway wyprzedziła sieć McDonald’s pod względem liczby restauracji - podaje "The Wall Street Journal". Władze Subwaya ogłaszają sukces, ale McDonald's odbija piłeczkę - jakość jest ważniejsza od ilości.

- Pod koniec zeszłego roku sieć Subway miała 33 749 restauracji na całym świecie, podczas gdy sieć McDonald’s - 32 737 – podaje "WSJ" powołując się na rzecznika prasowego Subway. Amerykańska sieć należąca do koncernu Doctor's Associates, Inc., która swoją pierwszą zagraniczną restaurację otworzyła w 1984 roku w Bahrajnie zapowiada, że do 2020 roku będzie miała nawet 50 tys. placówek. Skupić się zamierza głównie na zagranicy, a w szczególności Azji, bo ten rynek w USA jest już bardzo nasycony.

Jednak jeśli chodzi a zamienianiu kanapek na pieniądze, to McDonald's jest wciąż liderem. Koncern miał w ubiegłym roku prawie pięć mld dol. czystego zysku. Nie wiadomo, ile zarobił Subway. - Skupiamy się na słuchaniu oraz obsłudze naszych klientów, abyśmy w efekcie byli lepsi, a nie tylko więksi - odpowiada konkurencji rzeczniczka McDonalds'a Theresa Riley.

Źródło: Wall Street Journal

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu