Sierpień? Na Wyspach rozpoczyna się już świąteczna gorączka

TVN24 Biznes


Mimo że przez Europę przechodzi fala upałów, to niektórzy są już myślami przy grudniowych mrozach. Pół roku przed czasem w jednym z londyńskich domów towarowych pojawił się święty Mikołaj, by otworzyć sezon przedświątecznych zakupów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wielu pewnie uważa, że to znacznie za wcześnie, bo lato w pełni, ale przedsiębiorcy twierdzą, że bożonarodzeniowe stoiska w sklepach mogą stać nawet przez cały rok, o ile można na tym zarobić. A jak się okazuje można.

- Od wielu lat uruchamiamy projekt Boże Narodzenie w samym środku lata, bo jest to dla nas ogromny sukces komercyjny. Mamy klientów, którzy naprawdę oczekują świątecznego nastroju o każdej porze roku, dlatego będziemy oferować świąteczny asortyment latem tak jak długo, jak będziemy mieć klientów - powiedziała Eleanor Gregory z domu towarowego Selfridges.

Mikołaj w rockowym stylu

Święty Mikołaj, który ma zachęcać klientów do rozglądania się za dekoracjami i prezentami na razie zamiast czerwonego płaszcza założył czarną skórę, bo ubrany w rock'n'rollowym stylu zdaniem marketingowców jeszcze bardziej przyciąga uwagę.

- Cóż pani mikołajowa, elfy i ja odbyliśmy ostatnio małe spotkanie i zdecydowaliśmy, że w tym roku święta Bożego Narodzenia zorganizujemy z większym rozmachem, co sądzisz o rockowym świętym Mikołaju? - pytał święty Mikołaj.

- Myślę, że ludziom to się spodoba, bo zmiany przyciągają. Zawsze będziemy mieć ofertę tradycyjnych świątecznych ozdób, bo te cieszą się największą popularnością, ale rockowy motyw też może przypaść do gustu zwłaszcza tym, którzy oczekują czegoś innego. Każdego roku staramy się znaleźć jakiś nowy motyw, żeby nie popaść w monotonie - wskazała Eleanor Gregory.

Program "24 Godziny" od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 na antenie TVN24 BiS.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS